Cena tovljenika na tržištu

Ja sam prodao jedno u petak 181 kila. 260 din. 1 svinja 47.000 dinara. To nikad nije bilo, al šta da se radi drugačije ne može.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pa imaju ljudi para, samo nemaju svežeg mesa gde da kupe.
Sveže meso računam svinjče u svinjcu i mesec dana posle klanja. A ono zaleđeno po 20 i kusur godina, iz megamarketa je druga priča.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Šta će mu svinjče iz svinjca?To ima glavu, papke, kožMuru, iznutrice, mast, salo, koske a ko će to da hasa Bože moj, čisto meso je zakon.
 
Platezna moc je losa to stoji.
Al da smo se pogospodili i to stoji.
Da li MAXA ima nisto kaze za cenu on je uvek bio tačan o trenutnom stanju?
Na Frontu nista novo
Mitros placo 310 polutku za sve nije bitno ni koliko komada ni dal je farmska ili otkup.
Davidović 240 kes
Stojanac 245 kes
Nedeljkovic sa farme 240 +pdv
Tovari je Trlic u mačvi al ne cu cenu
Toliko od mene 🐖🐖🐖
 
Bio je sastanak u privrednoj komori klanicara , bili su neki veci proizvodjaci svinja bio je tu jos ljudi( nisam bio samo pricam sta sam cuo).
Sustina sastanka je bila
Da ovi traze svinje po najvise 240 +pdv
A da proizvodjaci ne daju bez 260+pdv
Predlozice se cene mesa sto su donete
. uredbom skoce malo a da se ovi nadju na nekoj ceni oko trazene.
Dal je to kupovina vremena za klanicare ili ne videcemi.
Jutros tovarene farmska roba po 250+pdv
 
Pa nek uvezu.............................................................to je bilo uvek rešenje...............................................................ali kur moj mali ,nema uvoza još a kako osećam po urinu neko vreme neće ni biti.
 
Држава је подвукла црту са ограниченом ценом меса чувајући потрошачку корпу. Крај приче. Само је питање ко ће колико издржати.
 
Pa nek uvezu.............................................................to je bilo uvek rešenje...............................................................ali kur moj mali ,nema uvoza još a kako osećam po urinu neko vreme neće ni biti.
Sto se tiče uvoza.
Uvoze zaledjeno meso plecku ,vrat,kare do 6 meseci.
I sve ide u preradu da se termički obradi.
A sveze mesi i zuve svinje nece se uvoziti dugo, dugo...
Razlog je Africka kuga
Dovoljno je samo jedno svince da oboli na primer u Holandiji i da se to dokaze u labiratoriji gotovo sa uvoznim prasadi iz holandije.
Klanicari su uvozili iz Svih okolnih zemalja zive svinje i placali vise nego kod nas i tako sjebali domace igrace.
Sad ruku u đzep i da se plati ljudima ili da frljam u Savu.
Doslo 5 minuta CRNOG GRUJE 🐖🐖🐖🐽🐽🐽🐷
 
Sto se tiče uvoza.
Uvoze zaledjeno meso plecku ,vrat,kare do 6 meseci.
I sve ide u preradu da se termički obradi.
A sveze mesi i zuve svinje nece se uvoziti dugo, dugo...
Razlog je Africka kuga
Dovoljno je samo jedno svince da oboli na primer u Holandiji i da se to dokaze u labiratoriji gotovo sa uvoznim prasadi iz holandije.
Klanicari su uvozili iz Svih okolnih zemalja zive svinje i placali vise nego kod nas i tako sjebali domace igrace.
Sad ruku u đzep i da se plati ljudima ili da frljam u Savu.
Doslo 5 minuta CRNOG GRUJE 🐖🐖🐖🐽🐽🐽🐷
Ja sam i mislio na "kao sveže meso"
 
Nazad
Vrh