Cena tovljenika na tržištu

uspeo sam se dogovoriti sa jednim manjim mesarem da mi plati 205 i njegov prevoz, ove nedelje. Nema bas svinja ovako na manje kolicine
 
Otišlo 19 komada nakupcu, prosek 130kg. 220 dinara, dok je Đurđević nudio samo 200.
Ostalo još 10 komada za sledeću nedelju i objekat će da zvrji prazan.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
220 динара + пдв. И још мало података на жалост.
Каже овако у србији је остало према неким подацима(ни министарство не зна тачно) мање од 100 000 крмача.
Од тога око 40 000 је на великим фармама. Остатак распоредите по општинама и селима у србији.
 
Зове ме јутрос један накупац, 240 дин/кг, каже нам свиња....
 
@Maxa Ima li nekih vesti da ce pustiti uvoz od 1. jula, pa da ce se pasti odmah? Jedan kolega tako teoretise da ce ova cena biti samo jednu nedelju.
 
Ko ima svinje na 100 kg nek ih prodaje.
Uvoz mesa ce se pustiti veoma brzo...
Ne moram biti u pravu al svi veliki su se resili svoji svinja u ovoj nedelji, sve je dogovireno i za pocetak sledece nedelje...
 
Mogu da pustaju uvoz ,da ruse cenu koliko hoce samo neznam kome ce rusiti jos malo cenu. Sela po sremu su prazna i ciste se od svinja polako ali sigurno. Svinja nece biti uskoro ni za sleper u celoj opstini. Nebitno kojoj.
 
11 komada jutros otišlo, 115kg prosek, 250 cena. Mislim da će objekat biti prazan jedno vreme, ali moram bolje da razmislim :D

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
250 je napeta cena.Ima nesto,ali sitno.270-280 bi bilo idealno.I za malog tovljaca,ne samo za velike farme.
Prasad oko 400-420.
Do kraja godine kad bi bilo tako,da narod uzme neki dinar.
Al tesko,nece dati uvoznici...
Jedino,ako nestane mesa u Evropi.
 
Ове недеље товаримо 850 товљеника. И то на мишиће биће просек испод 95 кг.
Што се тиче товљеника то је то, настао је вакум на тржишту прасића. И да увезу не знам колико прасади производња је уназађена за 18 месеци. И тако из дана у дан.
Али одакле ово може да зна правник или која му је већ титула бившег/садашњег министра са истеклим мандатом.
 
Nazad
Vrh