Cena tovljenika na tržištu

ako je neko rob mesaru ili trgovcu,nista tog istog roba ne sprecava da postane isti taj trgovac ili mesar!!! svako moze da otvori mesaru i da kolje
 
opet ti kazem ako ti za sebe mislis da si rob,rasprodaj sve otvori klanicu i radi,vrlo lako resen problem...jbg uzmi kredit i za godinu dana kako kazete obrnete 1za2 ....mesar moze da propadne samo ukoliko su mu radnici lopovi sto na kasi sto na mesu
 
pa brate pun mi **greška tog pricanja kako neko zaradjuje,ako je tako radi i ti taj posao sta te sprecava....a sto se tice investicije to je tek glupost,investicija je lokal gde ces da otvoris mesaru tj zakup,gde ces da koljes nikoga ne zanima...400din je trenutno cena u prodavnicama,plecka but file cvarci da ne pricamo,ako tovljenik prosek trenutno kosta 20hilj laka je racunica
 
Znači rešenje je da svako ko se bavi tovom otvori mesaru i svoje svinje prodaje kroz meso i mesne prerađevine.Buraz ne znam da li pratiš realno stanje na terenu po pitanju platežne moći krajnjeg kupca.Domaći čvarak ima cenu od 1.000 rsd/kg a za te pare može da se kupi recimo 4-5 kg neke podriguše tipa Pariška kobasica koja je inače veoma zdrava i hranjiva ali je za krajnjeg potrošača koji svoju prosečnu platu od 650 evra preračuna u dinare i dobije cifru od 35.000 dinara carsko meso!O kulenu i ostalim đakonijama ne bih trošio touch screen na bezazleno pisanje.Ili se šališ ovde sa ljudima ili si vrstan demagog.
 
Uff.... Znaci da bi bila neka jadna zarada treba da su koliko 210 220 dinara zive vage? Narode vi morate racunati hranu po cijeni koja je bila u trenutku hranjenja, a sad kako hocete. Ovo nema logike citam Njemacku, znaci prasci idu ravno po 1 euro po kili plus pdv. Kazu da nema nitko racuna al bas nitko samo mnogi ne zele odustati jer je pravilo uvijek kad 1 zatvoris proizvodnju stoke, na nju se ne vracas mozda se 2 3 od 1000 vrate iako je ito upitno.
Kina je u gubitku nemilom na stoki, e sad ako su je forsirali s ciljem da budu koliko toliko neovisni od svinjetini onda ce ih vlada i pogurati. suludo bi bilo od njih da su toliko hrane od Europe i svijeta kupovali i da ne subvencioniraju ljude zbog male cijene. Ako se to tamo ne dogodi broj svinja ce ponovni biti sigirno 60 do 65 posto nize nego prije nekoliko mjeseci. Uglavnom ovo dugorocno nitko al bas nitko nece izdrzati nesto se mora dogoditi ili meso gore ili hrana roka na 14 15 dinara kukuruz i zito itd
 
Mislim da se sali malo ili nije svestan kakav poduhvat sada orvoriti klanicu a u krajnjem slucaju ni to nije resenje da svako otvara svoju klanicu.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Ma ljudi osvestite se. Pricaju se gluposti za klanice da to nije normalno.
Mene,Peru ,Ziku ne interesuje koliko ko zaradi.
Ako ti na svom poslu ne mozes da uzmes min 20% zarade to nije rentabilno.
Ovde se ljudi zavaravaju kako ajde bicu na nuli. Pa druze neces ni na nuli biti jer imas troskove zivota , nekom su 300e a nekom 3000e mesecno.
Sa druge ja nemam problem sa gasenjem i prelaskom na drugi posao. Vecina ljudi ima i tesko se prilagodjavaju, nemaju kontakte, ideje, novac...
Bice ovako jos godinu dana pa vi vidite....
 
pa brate pun mi **greška tog pricanja kako neko zaradjuje,ako je tako radi i ti taj posao sta te sprecava....a sto se tice investicije to je tek glupost,investicija je lokal gde ces da otvoris mesaru tj zakup,gde ces da koljes nikoga ne zanima...400din je trenutno cena u prodavnicama,plecka but file cvarci da ne pricamo,ako tovljenik prosek trenutno kosta 20hilj laka je racunica
E sad bi ti narod iz pojedinih delova Srbije rekao "zaklaces moj k*rac"
E toliko
 
pa sad neznam kako je kod vas,ovde je drugar otvorio mesaru pre 3-4 godine na subotickom buvljaku,lik se ubija od para a i posla....kolje kod kuce na selu,o cvarcima necu ni pricat nikad mu dosta,tako i slanine,normalno ima onih koji dodju pa traze 300grama mesa za rucak.....moj post se nije odnosio na tovljace vec na kritiku kako neko zaradi duplo za dan dva....evo meni je danas krmaca oprasila 13 komada(mogu i sliku da postavim),9nedelja kad budu cao zdravo koliko bila cena,ako neko zaradi na njima duplo bole me patka,nervira me kad neko palamudi koliko je drugi zaradio
 
Jedna lasta ne čini proleće...Drugar a inače moderator Branko ima 80 komada prasadi na prodaju, niko ne zove da kupi pa makar i da ga za.ebava.Kod mene u selu ispred svake kuće koja se bavila tovom stoji tabla sa natpisom krmače i prasići na prodaju.
 
Svi oni sto su gajali pilice,svinje na sitno su pomrli ili odustali od tova.Ne isplati se.
Nece niko da plati pile 350 din/ kg,kad ima i lidlu,lokalnoj mesari za 200 din/kg.
Tako je i sa svinjama."Ziminu" gaji jos samo poneko ,nema vise utovim 2,a jednu prodam da pokrije sve troskove.
Kiligram salame za kucice i macke je skuplji od kg parizera.
Pasteta za 30 dinara,virsle pakovanje za 50,kobasice za xxxx.

Dok se ne zabrani uvoz crkotina,domace meso ne deklarise posebno sa posebnom cenom,zamrznuto iz Austrije sa posebnom cenom,nece se nista promeniti.

Mesara- Lokal,2 vitrine,1 mesar,1 seka i dobavljac.Svako mesto ima bar 1 klanicu.
Kupis,preprodas,ispeces...
Kad pocne da "kaplje" ,siris se...
Zabluda je da trebaju velike pare.Ne.Samo lokacija.
Kakva klanica i trange frange...Sve ima " na veliko".
Pricamo o manjoj lokalnoj mesari.
Usluzno pecenje,nikakva filozofija.
 
Lokal 40kvm-200evra
Vitrine polovnex2-400e
Mesar-40000 din
Seka za kasom-35000 din
Kad si nov svaki dobavljac te jebe.
Struja 100 do 150e mesecno
I tako svakog meseca a kad dodje post onda zatvaras
Materijal za spremanje kobasica,zacini,drvo za susenje slanine,mesa,cena gasa za topljenje cvaraka,sitan pribor da ne racunas.... kasa,pib proj pa kinta da podmazes inspekciju,ni oni ne rade vise sa 5kg cvaraka i kais slanine....
Lokacija nije problem,nemas vise ljudi u selima a gradovi su puni marketa. Lepa je zamisao ali tesko ostvariva,mesara mi je u trecem selu od mene najbliza. Prasad sam rasprodao na komad,sto rece gosn Matic nema da te zovu ni da te zaj...avaju,krmace ostale samo dve a neki put sam imao i po 18 kad sam radio sa dedom
 
Kako to kad pisete nigde nema racunice a mesari se razbijaju od para I jos ni jedan nije zatvorio radnju

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Al si dao plate mesaru i kasiriki. :D

Ajde sada svi koji tove i koji su drzali stoku da potovaramo mesare.Kakva konkurencija, pa jos argetinsko pile iz linde.Ih gde nam je kraj.

:cry:
 
Nazad
Vrh