Cena tovljenika na tržištu

tovim za kosmije,tetku itd..zimus 6 decembar(mikulas) izmeren 265kg*150din,oprasen 23 januara....ostali bili od 220 do 240kg(jedna je bila 193
kg zenska,citav tov jebala sojke)...najbolja zarada,volim te kojima se vise nista ne isplati
Jedan moj komsija koji ima onako solidno zemlje i probao je sve zivo i nista mu se ne isplati na kraju je sve batlio dao zemlju drugome i sad je posejao malo deteline iza kuce i rani zeceve i kolje kaze to je zdravo
 
ne pamtim da su prasici bili 100din...prodavao sam tovljenike 2003godine po 36din kg,desavalo se pre 10tak godina da natkupac preko telefona kaze 135din vise od toga nikako,dodje sa kupcem,,kupac kaze ja za ovo mogu dati 150 najvise,reko daj odmah ruku.....zbog cega sada potenciras cenu od 100din kada idu 180-200din
 
pa dao si bzv primer jer ako je kukuruz 25din trenutno,niko nece doci da mi daje 20din jer mu se moze kako ti navodis...tako i za prasice,tovljenike itd....zna se cena koja je u tom trenutku,moze biti manja za 10,15din najvise
 
Jedan moj komsija koji ima onako solidno zemlje i probao je sve zivo i nista mu se ne isplati na kraju je sve batlio dao zemlju drugome i sad je posejao malo deteline iza kuce i rani zeceve i kolje kaze to je zdravo
komsija ima ocigledno ozbiljniju povrsinu zemlje,finansije previse dobre pa moze da fantazira u zivotu,nevolje ima samo u glavi :) :) :)
 
Malo ti ne razumes. Navodis sadasnju cenu kukuruza i to je OK, ali sta ako sledece godine bude 10 dinara dal ces reci boli me patka? Suncokret je pre desetak godina bio 55 dinara pa je odmah sledece bio 27. Sve se moze kad ti drugi diktira cenu.
 
Mi ne racunamo nista, vec samo radimo pa kako nam Bog da😉
Sta bi uradili ratari da im bude 2godine lose ostavili bi zemlju u parlog?sigurno ne bi
Nama nije tov svinja osnovno zanimanje.Bavimo se govedarstvom i radimo kako si ti napisao-kako Bog da.Inače,meso ne kupujemo u mega marketima već od mesara koji kupije svinje od domaćina
 
Da li je moguce da se vise isplati kupovati meso kilu po kilu nego toviti za sebe?
Sve zavisi ali je moguće.Iskalkuliši hranu za tovljenika i dodaj 70E.Dosta stvari se ne jede uključujući,majuške,krvavice,švargle.A ja posle operacije slabo jedem mesne prerađevine.Omladina voli samo krtinu.Dosta stvari se ne iskoristi i eto ti račun.
 
Nazad
Vrh