Cena tovljenika na tržištu

Možete se vi zezati ali ako niste imali dansku genetiku nemojte se sprdati.Da vam kažem da vas čovek ne laže.Iste takve rezultate imaju veliki tovljači u Mačvi.Svi oni uzimaju ili sa Delte ili uvoz iz Danske.Ljudi tove po 2,3,4000 komada u turnusu.Imaju stvarno vrhunske rezultate.
Hajde komso pricaj mi o tome , posebno o odgajivacima iz Badovinaca.
Svi imaju vrhunske rezultate ,svinje stizu za predaju pre nego sto su usle u obor , nema ni jedno uginuce , a kad prosetas obalom Drine ne mozes da prodjes od crkotina koje prikolicama voze i kipuju.....
 
То што нису имали длаке највероватније говори о храни и енергији која та храна обезбеђује. Немају потребе да набаце длаку. А нажалост не може се побећи од стрес гена код пиетрена.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Hajde komso pricaj mi o tome , posebno o odgajivacima iz Badovinaca.
Svi imaju vrhunske rezultate ,svinje stizu za predaju pre nego sto su usle u obor , nema ni jedno uginuce , a kad prosetas obalom Drine ne mozes da prodjes od crkotina koje prikolicama voze i kipuju.....
Ovi veliki su jako ozbiljni proizvođači i znam ih nekoliko.Kod njih nema grešaka.Kad bi oni tako grešili brzo bi propali.
 
Ma deltina prasad su krs i lom. Otkup je zakon, manji je ulaz, u tovu drzis ih 130-150dana izlazu sa prosekom 105-120kg izlazu uginuca su 20% pa na gore, plus trosak na lekove plus skart roba20-30% em cena niza za 10-20% i na kraju jedva ih prodajes klanici.;)
 
Protamino premijum forte i deltina genetika nema tajne samo odresite kesu i platite. Moj licni rekord je 1000 grama na dan soja premiks i druga genetika ali nikad vise ih tako necu forsirati zbog uginuca prosto pukne im srce,drzim se proseka oko 900 grama dnevno
Jel si siguran da je srce problem?Mozda su bakterije u crevima clostridija ili lawsonia.Evo ja sa ovom turom nisam imao prooblema ni kod jednog sa srcem, a jedu kao ludi i napreduju jako dobro.
 
Maxa, jedno pitanje. U kocentrat da li stavljaš ječam i žito?
Neee, samo kukuruz ide i stocno brasno 6% i forte.
Ali ova genetika je vrh vrhova u kombinaciji sa sanom forte.
Par nas smo povezani i cesto se cujemo, uzimamo sa iste farme, ima par njih koji hrane sa gebijem,patent,de heus i 100%, ne da hvalim sana ali SANO ih oduva samo tako.
 
Neee, samo kukuruz ide i stocno brasno 6% i forte.
Ali ova genetika je vrh vrhova u kombinaciji sa sanom forte.
Par nas smo povezani i cesto se cujemo, uzimamo sa iste farme, ima par njih koji hrane sa gebijem,patent,de heus i 100%, ne da hvalim sana ali SANO ih oduva samo tako.
Ja hranim sa patentom i jako sam zadovoljan kako napreduju
 
Kako da ne..koljem i prodajem od kuce i imam stalne musterije.

To su price, ne bi najbolji tovljaci uzeli da hrane sa sanom.Ako bi bilo tako onda bi klanicari izbegavali nas.
Boli tovljace **greška. Njima je jedino bitan prirast i profit. Klanicarima ste vi veci dobri jer sa vama naj lakse manipulisu. Krajnjeg potrosaca ne interesuje kvalitet njemu je bitno da je meso jeftino.
 
Ma deltina prasad su krs i lom. Otkup je zakon, manji je ulaz, u tovu drzis ih 130-150dana izlazu sa prosekom 105-120kg izlazu uginuca su 20% pa na gore, plus trosak na lekove plus skart roba20-30% em cena niza za 10-20% i na kraju jedva ih prodajes klanici.;)
A sto ne tovaris celu turu odjednom pa da napises rezultate nego probiras,a prosek je cudo od 25kila prosek na ulazu ima onih od 20 a i od 30 kila a te sto si probrao sa prosekom od 134 kila koji je to procenat od turnusa i koliki prosek imaju oni sto su ostali

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
A sto ne tovaris celu turu odjednom pa da napises rezultate nego probiras,a prosek je cudo od 25kila prosek na ulazu ima onih od 20 a i od 30 kila a te sto si probrao sa prosekom od 134 kila koji je to procenat od turnusa i koliki prosek imaju oni sto su ostali

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Sve smo tovarili..u toj turi gde sam imao prosek 134kg tu smo tovarili 200kom ..na 200kom sam imao taj prosek...
 
A tih 200 komada su od koliko komada ukupno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Kažu da je prirast sa koncentratom i premiksima Hrana Produkt najbolji, e sad da li je tako ....Jedina prava stvar, kao i u ratarstvu, je da se isti turnus hrani po boksovima sa različitom hranom i onda je pravi rezultat za poređenje.
 
A tih 200 komada su od koliko komada ukupno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Kazem ti da sam sve dao.
Par tura je bilo pre ovih sa prosekom od 134kg i jedna tura je otisla 92dana tova ista kolicina ti su izasli sa manjom kilazom prosek je bio tu 129kg.
Na celom turnusu sam imao ukupan dnevni prirast oko 1100gr.Pozz
 
Maxa druze nije mi jasno zasto ides na toliki kg-prosek kad se zna da je 105-115 kg nesto sto je uvek bilo za top-izlaz tovljenika
 
Nazad
Vrh