Cena tovljenika na tržištu

Verovatno da hoće da dobije više novca po tovljeniku na gomili a s obzirom da je dobra konverzija hrane onda mu nije bitno kolika je težina.Takođe ako je skupo prase pretpostavljam da im je bitno da dobiju što više novca za tovljenika.Sada 1.1.2020. sam predao 65 kom,prosek bio 135kg.
 
Maxa druze nije mi jasno zasto ides na toliki kg-prosek kad se zna da je 105-115 kg nesto sto je uvek bilo za top-izlaz tovljenika
Onda bi trebao da ih prodam sa 70dana tova do max 80dana.🤣Idem zato sto na 105kg nije neka racunica da ih dam a i klanica voli teske svinje da ima od 115kg pa na gore.Svi mi koji drzimo imam slicne proseke NIKAD ispod 120kg.
 
Ti si se ovde rasipao nekim ogromnim ciframa kako toliko nebi nikad mogao da nadjes kod jednog coveka toliko prasica a ono ceo turnusa 200 komada

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Tako veliki tovljaci racunaju i na subvenciju od 1000 dinara po komadu. Sto kracim tovom dobijaju jos jedan turnus u toku godine. Druga dobit je igra oko drzavne zemlje.
 
Ti si se ovde rasipao nekim ogromnim ciframa kako toliko nebi nikad mogao da nadjes kod jednog coveka toliko prasica a ono ceo turnusa 200 komada

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

Ti si se ovde rasipao nekim ogromnim ciframa kako toliko nebi nikad mogao da nadjes kod jednog coveka toliko prasica a ono ceo turnusa 200 komada

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Druze ti ako ne kapiras iz prvog puta procitaj jos jednom.
Rekao sam da tih 200kom sam dao u 90ti dan tova pa onda par tura pre njih i jedna tura otisla 92dana tova sve ture si bile skoro slicne kolicine.
Ako je to onda 200kom u turnusu onda slabo stojis ti sa matematikom.
 
Ma ja stojim odlicno nego si se ti malo umrsio, ubacujes prasice svaka 3-4meseca a tovljenike izbacujes svake druge nedelje ili ti ne znas sta je turnus

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Maxa, koliko minimalno može uzeti prasića sa deltine farme? Hteo bi jedno 50 komad uzeti za probu
 
Nesto mi nije jasno. Moj komsija ima farmu na koju moze da stane odjednom 1000 tovljenika. Uvek je preko 500 u turnusu i dugo saradjuje sa Sandersom. Stalno su tu ljudi iz Sandersa. Svi govore da svinje najbolji radman imaju do 110-115 kg. Posle toga se radman smanjuje a konverzija povećava. Sad mi nije jasno da neko kupuje te od 134kg (sto je prosek, znaci ima i vecih).
 
Nesto mi nije jasno. Moj komsija ima farmu na koju moze da stane odjednom 1000 tovljenika. Uvek je preko 500 u turnusu i dugo saradjuje sa Sandersom. Stalno su tu ljudi iz Sandersa. Svi govore da svinje najbolji radman imaju do 110-115 kg. Posle toga se radman smanjuje a konverzija povećava. Sad mi nije jasno da neko kupuje te od 134kg (sto je prosek, znaci ima i vecih).
Jeste, imao i od 150kg a i od 100kg pa sam ubacio te sitnije da bih srusio prosek.Da bih odabrao sve najteze imao bi 140kg prosek.
E da sam znao i ja dao bih 10dana ranije, nisu izgledali da su tako teski uopste.Uvek ih dajem na 125prosek ali ovo je malo nadmasilo.
 
Komšija juče tovario za Mitros.Merio prazan-pun,125 kg. prosek.
Radman 57 % izašlo ga 145 din. sa 8% pdv.
 
Nazad
Vrh