Cena tovljenika na tržištu

I kod nas potražnja za krmačama a krmača nigde
 
Znaju ljudi sta je dobro. Bio mi danas covek kolje krmace i trazi da kupi. Pitam ga kako mu ide prodaja, a on kaze da je podigao cene i da ne moze da napravi dovoljno kobasica i slanine. Meso sve melje. Placa 130, ali ne moze da nadje. Tih sto rade u ovo vreme samo krmace znam bar cetvoro u gradu i svi dobro posluju.
 
Ja sutra nosim po 4 kom msm da imaju oko 110 kg prosek, 160 din. Mesar iz sela. Kod nas tek počinje svinjokolj, koga god pitam svi čekaju da malo padne temperatura ispod 0c
 
Већ сам писао, само у бачком округу је прошле године заклано 10000 крмача. Био сам на састанку кад је тај податак изнет. И то су оне које су евидентиране, не рачунајући приватно. И поред тога ми имамо пад цене. То само говори колико је јак увознички лоби и колико је државу брига да то реши. Мислим на ссп.
Следеће године ће бити борба. А оне тамо године ћемо водити децу у зоо врт да покажемо како свиња изгледа. Осим ако нешто не предузме држава.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Znaju ljudi sta je dobro. Bio mi danas covek kolje krmace i trazi da kupi. Pitam ga kako mu ide prodaja, a on kaze da je podigao cene i da ne moze da napravi dovoljno kobasica i slanine. Meso sve melje. Placa 130, ali ne moze da nadje. Tih sto rade u ovo vreme samo krmace znam bar cetvoro u gradu i svi dobro posluju.
Pa što onda neplati 170 rsd nego pravi ekstraprofit na grbači seljaka.
 
Pisao sam koji post ranije da mi jedan mesar placa 170 dinara za tovljenike od 130 do 150kg. Cenu smo dogovorili jos pre mesec dana i tu nema vrdanja ni ako poskupe niti pojeftine. Saradjujemo vec dugo i uvek ispostujemo dogovor. Radi se o kolicini 5-6 nedeljno.
 
Pisao sam koji post ranije da mi jedan mesar placa 170 dinara za tovljenike od 130 do 150kg. Cenu smo dogovorili jos pre mesec dana i tu nema vrdanja ni ako poskupe niti pojeftine. Saradjujemo vec dugo i uvek ispostujemo dogovor. Radi se o kolicini 5-6 nedeljno.
Tako i ja sa ovim saradjujem...
 
Jeste kod Matijevica su prasad 150+pdv,ja ugovorih tovljenike za petak na 145 za stalnog kupca i to na misice i cekanje
 
Ti nikako da kazes koja je to druga klanica

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
To je cena za robu sa farme a inace ovako i ta klanica placa 125 sa pdv ili do 130 sa pdv
 
Ti si mnogo čudan čovek, sve nešto okrećeš i uvijaš ko naš presednik, te danas ovako sutra nije ovako nego onako, nit se teraš niti vodiš
 
Moje sam natovario na Mitros juce jedam kamion 125 kg prosek i danas drugi kamion 115 kg prosek ukupno 150 kom cena 175 plus pdv topla polutka ,mereni na zivo ovako za mene da uporedim cene ,ukupno u tovu 115 dana ulaz 25 kg , popodne stigla prasad 25 kg 6500 din jebiga stalni dobavljac nisam hteo da ga zakidam na ceni kad mi posteno odradi sve vakcine itd
 
Nisam jos dobio izvestaj sa klanja al mislim da ce izaci izmedju 140 i 145 din sa 8 posto pdv sve zavisi i od mesnatosti ali i dal ce biti koji nerast (unutrak)
 
Nazad
Vrh