Cena tovljenika na tržištu

Čim su oni otrambesili stomake,to je makar šta.
Inače kod nas na komad,za klanje cena 150 din/kg. bez obzira na kilažu.
Rekoh ja, da ću lepo da sačekam "s kupovinu".....
A šta se pisalo ovde, ne dam ispod 180, držim cenu...
Samo drži prijatelju....
Šta je, hoćeš džabe ?
Tovio si i ti svinje, kako te nije sramota da hoćeš (sada s druge strane, kao kupac ) jeftinije ?
Kako te nije sramota !!!!
Jel' trebam da platim duplo zato što je to nekome "politički korektno", kako se to moderno naziva ?
I kaparišem, i dam pare unapred, a cena ?
Evo je, lagano ali sigurno tone, jer se davi u ogromnoj ponudi svakakve uvozne "robe" !!!!
Ne formiram ja cenu, već je takva kakva je, sviđalo se to nekome ili ne...
Citirao sam kolega Ljusha, ALI SE TO NE ODNOSI NA NJEGA, samo se nadovezah na njegovu poslednju rečenicu....
E sad ću da čekam dok ne bude 1 euro po kg, i onda ću kupiti i još ću da biram....
Zvalo me već njih par, gori im pod nogama !!!
A tako se bahato ponašalo prije samo par nedelja !!!!
Kako se samo usuđujem da još zahtevam nešto ?!
Ispade još dobro što me onaj gov....ar zajebo pa vratio pare !!!!!!
Baš sam besan !!!!!
Svi Vi, a i ja zajedno s Vama, vrlo dobro znate koliko je tov svinja prevrtljivo smrdljiv posao !!!!
I trenutno ne da ste u g.... već bih rekao da klizite ka s.... jami !!!!!
A što ovoga Maxu ismevate, to je odraz nemoći da priznate da ste najverovatnije u buduće vrijeme "pukli" i teško će se iskobeljate iz ovu situaciju....
A on, svakako nije stigao dotle dokle je dogurao, zato što je bio glup, već što on vidi "neku" računicu, kakvu, Bog sveti zna, ja je ne vidi, kao ni Vi, i šta sad, treba ga ismevati i mrzeti...
Ako on vidi računicu u svemu ovom haosu od tova i tržišta svinja, 1 korak naprijed, pa 3 unatrag, a Vi ostali jok,a i ja "sas" Vas, od mene mu je prosto, pa nek' tvrdi šta god hoće !!!!!
E sad, ospite paljbu po meni, ko maxim po diviziji, moradoh ovo da napišem, jer ću da puknem od muke i besa !!!!
Kao bivši tovljač, a budući (100%) kupac !!!!!
Jer ovaj haos i lov u mutnom, neće skoro prestati i nestati !!!!
 
Добродол, данас сам добио савет од човека који је задњих 30 година у свињарству и стигао далеко по питању свега. Савет гласи све на лер најмање 6 месеци не требају ти товљеници.
Пазите само купци товљеника следеће године у ово време цена ће бити вероватно слаба. А свиња неће би бити због прекомерног увоза.
Велики произвођачи су у грдном проблему. И то све повлачи за собом.
Мој добромеран савет теби и осталима купи на пролеће пар прасића и то док их има и храни.



Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ma imam i ja bre !!! 😂 😂 😂
Ali su tu oko 50-60 kg !!!! 😁
Htedoh opet i makar 2 krmače da zapatim, hrane imam, prostora ne manjka, cena bila i više nego zadovoljavajuća, a vidi ovo, jbt, cena i tovljenika i prasića strmoglavila se !!!!
Pičim s prodajom kukuruza, i planovi za buduće padoše u vodu zajedno s cenom !!!
 
I znaš šta me je još iznerviralo....
Te fore s kupovinom "domaćih" svinja, od "individualnih" proizvođača, kao, znaš šta jedeš...
Ma znam braćala, a bolje da ne znam !!!!
Ko da ja nisam u toj priči !!!!
Genetski modifikovana soja, kukuruz prskan svim i svačim, po par puta, jedared, pa korektivno...😂😂😂
Više niko živ ne šparta,a kamoli i da ga kopa i zagrće !!!!
Razni koncentrati, pojačivači ukusa i premiksi, i onda mi se servira bajka kako je bolje da kupim "domaće" (napumpano) krme, a ne uvozno (manje-više pumpano) smrzavano-odmrzavano iz supermarketa !!!!😂😂😂
 
Срећа у несрећи је да немамо пара за такав концентрат што си навео. Од свега наведеног ниси споменуо месно- коштано брашно. Е то ти не треба ни под разно.
Ово како се хране је још могу слободно рећи са минимално хемије. Ако не верујеш гуглај. Данци и белгијанци развалише са тим. Ове свиње код нас још и виде кукуруза.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Да, и то радимо док још имамо са чим.
Како би рекао дел бој "следеће године у ово доба ..." куповаће месо у маркету и симболично обележити свињокољ прављењем кобасица. И то ко буде могао.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Никад мање није било крмача. Ако једна крмача да 10 прасади/товљеника и ти их све поједеш само се вртиш у круг. Треба да прође времена док се круг не затвори.
Све су индиције да се то неће догодити због европе и генерално постајемо ратарско подручје. Нема цимања са ценом пуковник или покојник. И још нема сточара= нема права пречег закупа и субвенција. Остаће пар великих овде спомињаних који ће покупити субвенције и све уз то што иде.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh