Cena tovljenika na tržištu

Ko prvi pristane na 1 euro po kg !!!!!!
Kad su me je....bavali kako su hteli, moglo im se, e sad ću ja malo da zavrćem jaja !!!!!!!!
Možeš me jebxxxxati kako hoćeš, ali ne i dokle hoćeš !!!!!!
Zivkaju svaki dan, imam ponuđače, polako prolaze svinjokolje i panika kreće, a otkupa nema !!!!!!!
Nakupci nude 130, isplata "kad mi se ćefne" !!!!!!!
Nudi mi se po ceni od 150 po kg, NEĆU !!!!!!
Po toliko su prasad !!!!!!!👎
Klanica u Irigu prestala da otkupljuje prasad za klanje, ne treba im do daljnjeg (čitaj: UVOZE) proverena inf., za tovljenike NE ZNAM !!!!!!!
Imam ponudu i polutke, 230 dinara po kg....
 
Poslednja izmena:
Ko prvi pristane na 1 euro po kg !!!!!!
Kad su me je....bavali kako su hteli, moglo im se, e sad ću ja malo da zavrćem jaja !!!!!!!!
Možeš me jebxxxxati kako hoćeš, ali ne i dokle hoćeš !!!!!!
Zivkaju svaki dan, imam ponuđače, polako prolaze svinjokolje i panika kreće, a otkupa nema !!!!!!!
Nakupci nude 130, isplata "kad mi se ćefne" !!!!!!!
Nudi mi se po ceni od 150 po kg, NEĆU !!!!!!
Po toliko su prasad !!!!!!!👎
Klanica u Irigu prestala da otkupljuje prasad za klanje, ne treba im do daljnjeg (čitaj: UVOZE) proverena inf., za tovljenike NE ZNAM !!!!!!!
Imam ponudu i polutke, 230 dinara po kg....
Polutke bas i nisu jeftine.
 
Polutke bas i nisu jeftine.
Nema cimanja oko klanja, skupljaj ekipu, svi nešto se pogospodili, smrdi im, leđa ga ukočila, nogu je sjebao, sve bolesnik do bolesnika, al' u glavu....
Auff,pa što si tako skupo platio.Trebao si još da čekaš.Al ozbiljno.
Nisam kupio, idem uslužno da radim, pismen li si ?
Kolega kupio, nije hteo da čeka više, kontaš ?
I to mu prodao čovek koji tovi 500 + komada, do sada nikada nije prodao ni jedan komad, "sa strane", sve na kamion, pa u klanicu....
Trebalo bi da ti bude jasno šta to znači....
 
Ja čekam odgovor da li gazda pristaje na 125 din/kg... Krmaca 300kg...

Nudjena mi dva bravca u klasi danas po 130 din/kg, ne odgovara mi za preradu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugar mi rekao da ima u Mošorinu bez mindjuša po 120 dinara...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Bilo je i gorih situacija od ove pa se prezivelo. Kod svinja se lako obnovi broj glava. Kod krava malo teze to ide.
Pa bilo je gorih, desavalo se da ljudi i ne naplate...
Ali posle ovakvih par scenarija manji proizvodjaci ce odustati i tu se vise krmaca i tovljenik ne vraca
Kod mene ce najverovatnije zvrjati svinjara prazna kao i sada, soju sam dao po 50, kukuruz cu na prolece posto bude mogao i bez sekiracije
 
Нажалост, спало је на појединца који жели да оде у кокошињац по јаја, помузе козу или оде у село да купи свеже млеко(ако има од чега), или прошета до баште за поврће.
Политика је таква да се помажу велики који ће произвести пуно, продати у извоз и платити порез. Исто тако све што се увезе платиће се царина и крајњи купац пдв.
Долазим до закључка овде у више тема спомињани комунизам нас је уназадио.
У сваком дворишту где су постојале могућности било је свиња, кокошака, коза, крава.
Сад је све либерално и можете чути само изговоре како се ништа не исплати односно уложени рад не вреди тог производа.
Две опције: ако не вреди уложеног рада немој радити или ради нешто друго заради паре и купи све оно што сте могли сами произвести. А знамо да су плате никад боље.
А иде то те мере омаложавања рада и труда појединца па и смејања у лице колико је нешто коштало а колико вреди и зашто радити кад се може купити за мале паре.
Као што не постоји бесплатан ручак тако и нешто што је квалитетно не може бити јефтино. Ова ситуација са ценом свиња је вероватно један од последњих ексера на ковчегу.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
@bojcetic

Može jeftinije po sve nas jer svi mi punimo budžet iz kog se subvencioniše.

Uvoz staviš na kontigent. Domaći podmiruju domaću potrošnju sve dok pariraju maloprodajnoj ceni u okruženju ili famoznoj EU. Čim se cena stane dizati iznad te, pustiš interventni uvoz dok oboriš cenu na pređašnji nivo.
 
А не не. То је један вид дампинга и то је резервисано за еу. За нас има ссп и споразум о придруживању. И још пази сад свиња која дође овамо испод цене плати увозник и ти кроз пдв у продавници.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
...Долазим до закључка овде у више тема спомињани комунизам нас је уназадио...

Objasni mi ovo molim te.

Za socijalizma ti je ćaća sa 10ha zemlje izdržavao familiju, a ti u kapitalizmu ne možeš ni sa 100ha...

Dosta bre više gluposti. Ko god ne zna šta bi rekao, komunizam mu je kriv.

Ti isti tvrdiš to, da bi u sledećej rečenici rekao kako nas liberalizam gazi... Dogovori se sa samim sobom.
 
Ај читај даље мој пост ал неколико пута од ове реченице само полако. И тако неколико пута. Па јави шта си закључио. Ако опет дођеш до овога закључка полако ћу анализирати реченицу по реченицу па можда и разумеш нешто као сарказам.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
U ono prošlo vreme(za mene sretno) živilo se drugačije, moji su sredinom 70-ih pravili kuću i podizali nas troje sa 5 ha(3 ha povrtarsstvo) svoje zemlji i par jutara arende. Skoro svaka kuća je imala poneku utovljenu svinju za prodaju, svaka treča krmaču a svaka deseta kravu. Zemljoradničke zadruge su svakog dana otkupljivale mleko, akome sećanje dobro služi svakog Petka otkup svinja a svake dve nedelje okup utovljenih Junadi. Toje u to vreme dobro funkcionisalo trzište stare Jugolavije je bilo veliko tako da plasman naših proizvoda dobro funkcionisao. Ko nije hteo kući da e bavi pored ratarstva sa stočarstvom i povrtarstvom taj se zapošljavao.
 
Ja čekam odgovor da li gazda pristaje na 125 din/kg... Krmaca 300kg...

Nudjena mi dva bravca u klasi danas po 130 din/kg, ne odgovara mi za preradu...
drugar je prosle nedelje kupio 2 krmace 570kg ukupno po 120 dinara. Meni se to ucinilo na prvi mah prejeftino, ali tek sad videh da je cena svinja dotakla dno...
 
Пре пар недеља сам продао једну по 120динара. И опет имамо ситуацију крмаче 120 динара а товљеници 125-135 динара. Нигде везе. А за крмаче зову сваке недеље чини ми се да бу лакше продао стару крмачу него товљеника.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh