Cena tovljenika na tržištu

cena tovljenika u hrvatskkoj je ok 11 kuna,to je oko 175 din,kod malih proizvodjaca,pa se ovim nasim klanicarima ne isplati kupovati tamo ,zato cena skace, a kod nas svinja nema puno.samo kod njih su vece subvencije
 
Traže se svinje po selu. Navikao se narod na prošlogodišnji zimski scenario pa misli pronaće štogod za sitne novce ali slaboo. Svi se poplašili zime i reprize scenaija pa se rešili svinja.
 
Jel ima neko informacije sa mog podrucja-Paracin,Krusevac, Jagodina..Posto nezvanicno cujem da nakupci otkupljuju-ucenjuju na 120 din. A i po izvestaju stipsa najvisa ponuda svinja je u moravickom okrugu, pa stim je i cena najniza oko 120 din.
 
Ja sam juče natovario po 145din, danas plaćaju 140.

Послато са D5103 уз помоћ Тапатока
 
Kupio danas jedno od komšije u selu po 135 dinara, sam je toliko tražio, rekao da krmak ima između 110 i 120 kg, kad ono na vagi samo 90kg...
Šta ćeš, valda mu zafalilo novaca, a i nisam se bunio, cena je zaista nerealno niska, što je još važnije, znam kako ga je i čime hranio...
Žao mi je da ga zakoljem, pa pošto imam hrane, ubacio sam ga u svinjac za dalji tov...
Svakako ću u neko dogledno vreme da ga isprangijam u šnicle...::000::
 
Mi smo ovde ,,prsli'' nacisto 120-130 din. Ja sam krenuo da krcmim po 150. Imam neke musterije koji traze sve sredjeno, spakovano, samo da dodje autom i pokupi i naravno dobro plati.
.
 
Poslednja izmena:
Zivkaju građani. Raspituju se. Izgleda osetili slast jeftinog mesa a plaćaju i koji dinar više od mesara.
Teško će se njuške dočepati svinjskih njuški.
 
Nazad
Vrh