Cena tovljenika na tržištu

Majko moja pa ovo je djabana. Poklace se i ovo malo krmaca sto ima majko moja kuda ovo vodi. Licno drzimo svinje samo za nase potrebe al kad cujem ovu cenu ovo je za prst na celo pa razmisliti da li drzati ili ne ?
 
Danas poznanik kupio jedno za zamrzivač, 180kg po 100din.
Sve se pitam čime ga je taj hranio kad mu se isplati za te pare da ga da.
 
Juce kod mog rodjaka dolazio zivko iz trlica, placa 120din, svinje bas dobre, sta se ovo desava? ja imam sad turu ne znam koga ni da zovem, ovo je haos u valjevu nikom ne treba...
 
[h=2]Vest dana[/h]
INTERVENTNI OTKUP TOVLJENIKA?
Beograd, 30. oktobar 2015.
30%20vlada.jpg
U Ministarstvu poljoprivrede i zaštite životne sredine u ponedeljak će početi sa pripremama za interventni otkup svinja – tovljenika. Ova intervencija je podstaknuta zahtevom poljoprivrednika iz Mačve i Srema, koje zastupa Unija poljoprivrednih proizvođača, čiji članovi u svojim oborima trenutno imaju više od 20.000 komada svinja spremnih za tržište.U državnoj administraciji nisu danas mogli da za „AgroServis” kažu koji model otkupa će biti primenjen u saradnji sa klaničarima. Prilikom otkupa za Državne robne rezerve, koji je tehnički sprovela Unija poljoprivrednika, sa agrarnog budžeta isplaćeni su tovljenici negde oko 12.000 komada. Taj novac je mimo zakona o budžetu skinut sa pozicije koja je bila namenjena za isplatu premija za tov i nije nadoknađen iz budžetskih rezervi, pa je isplata prema gazdinstvima za ovu vrstu podsticaja u zakašnjenju.Prema sazananjima „AgroServisa”, za otkup tovljenika, čija cena je oko 120-140 dinara, moguća su dva modela - robna razmena za kukuruz sa lagera Državnih robnih rezervi ili da klaničari prihvate otkupnu cenu od 170-180 din/kg žive vage, s kojom bi farmeri u ovom času bili poslovno „pokriveni”. Nije realno očekivati da se u ovom času kada država poljoprivrednicima, prema Zakonu o podsticajima, duguje najmanje 12 milijardi dinara iz državne kase odvoje pare za pomenuti otkup.Prema izveštajima koji stižu iz Mačve i Srema, nezadovoljstvo poljoprivrednika je veliko zbog ponašanja klaničara koji uvoze nedeljno oko 4.000 tovljenika, kao i ogromne količine škart mesa, koje vešto ubacuju u preradu. Farmeri će zbog toga, kako smo saznali, zahtevati obustavu uvoza tovljenika do 1. marta iduće godine ili uvođenje carinske nadoknade - prelevmana u iznosu od 40 din/kg žive vage za uvezene tovljenike.Iako su dobrim delom obavljene pripreme za proteste farmera, kojima bi se pridružili i nezadovoljni ratari zbog neisplaćenih podsticaja, do toga neće doći u naredna tri dana, a jedan od razloga za to je i produžena setva pšenice.
 
Propast nemoguce da niko nejede svinjsko. Jeste da je niklo pi9lecih klanica ne daj boze i da kolju svaki dan nenormalne kolicine ali valjda jos neko jede svinjsko ccc . Neverujem ni da bas toliko otpada tog uvoze i taj otpad sto uvoze kad se obracuna cena troskovi transpor4ta itd pa valjda im se isplati ovo sveze vise po ovoj ceni bagatelnoj ,stvarno neznam sta jhe ovo . Ovo se desava od kako su ovi hostapleri na vlasti i od kako im ispiraju Nemci mozak .
 
Nešto je tu neprirodno. I do sada se uvozilo ali ove zadnje dve godine je strašno!
Koliko-toliko su kasnili sa subvencijama za ratarstvo a prošle godine su dostigli vrhunac sa bezobrazlukom kada su isplatili zadnjeg dana u godini.
Neko tu prima debelu lovu kako bi tuđe viškove proturio.

Koje su cene tovljenika u okolini?
 
Nešto je tu neprirodno. I do sada se uvozilo ali ove zadnje dve godine je strašno!
Koliko-toliko su kasnili sa subvencijama za ratarstvo a prošle godine su dostigli vrhunac sa bezobrazlukom kada su isplatili zadnjeg dana u godini.
Neko tu prima debelu lovu kako bi tuđe viškove proturio.

Koje su cene tovljenika u okolini?
Nije bilo Ruskih sankcija na meso iz EU,a mi smo meka za plasman istog.Sasvim je izgledno da se deo tog mesa i izvozi za Rusiju,tako da smo u debelom minusu.Sa sve izvozom,kojeg ranijih godina nije bilo.Uvoz nas razvaljujeeeeee.
 
Sada su svinje kod nas jeftinije nego u madjarskoj eto sanse za izvoz, ali nama je zabranjen izvoz u eu zbog vakcine to svi znamo, eu postuje svoje propise. A zasto nasa drzava krsi sopstvene i uvozi iz eu meso svinja koje su hranjene GMO hranom? zar nema nikakva laboratorija da to kontrolise. Zasto se to meso ne vodi kao GMO hrana? Moj predlog je da se trazi da se to meso proglasi GMO hranom i tako bi se resili problema ne pomazu ovde ni prelevmani ni odlaganja, ako je neko od vas kolega u kontaktu sa ljudima iz asocijacije nek poprica da li je ovako nesto izvodljivo. Ili cemo doveka slusati sta narede iz brisela, Srbija daje zapadu sve za nista....
 
Ti iz asocijacije su isti kao i oni sindikalci po firmama.
Sede na dve stolice.
Bitno je da se oni ovajde dobro, a proizvodjace ko sisa.
 
Jutros dao Trlicu po 120din prosek 122kg. Betoniraju nesto jedva sam istovario merili na neku malu vagu po par komada.
 
Nazad
Vrh