Cena tovljenika na tržištu

Pa mogla bi da dogura do 150-160din a mozda ko i lane u decembru 170din potovarili su sve sto je moglo, dosta ljudi u strahu od niske cene dali su svinje od 85-90kg i sad nem nesto ponude a potraznje ima stalno...
E a krmache za klanje 130din ima da bude pokolj, pa na prolece opet jovo nanovo...
 
Svi nude,mnogi tovare,mnogi ugovaraju.Jos jedan znak da potraznje ima i po ko zna koji put su otkupljivaci napravili vestacki visak.Pitanje je samo gde ce se sada cena zaustaviti.:osmeh:
 
Meni za 10-ak dana stize druga tura i posle jos jedna, pa me bas obrasovalo ovo pomeranje cene. Mada ovdasnji nakupci se prave blesavi i jos pokusavaju na 130 din da uzmu. Ako je kod vas trenutno 140, meni bi mesara Magnum znaci platila 150, tako je u prosloj turi bilo.
 
Kod nas se placaju 150,meni veceras nudjeno 150 al 7 dana pare,nisam hteo,svinja nema,al pitanje dokle ce cena gore.

Ma ovaj uplacuje isti dan na racun!.Ima i ovde te varijante odlozenog placanja cak i do 3 meseca sa pozamasnoj razlici u ceni. Medjutim ja se ne usudjujem sa takvima i po tim semama da poslujem, jer ni u jednom primeru se to nije na kraju zavrsilo, a da nije ostalo duga koji nikad nije naplacen.
 
Nazad
Vrh