Cena tovljenika na tržištu

Jutros otišla jedna tura guda po 168 + PDV. Nisam imao srca da ga nategnem preterano.
 
Kod nas ljudi vec pocinju da traze 200 dinara,a moje licno misljenje da ce i dobiti,samo pitanje koliko ce to trajati
 
Kod nas ljudi vec pocinju da traze 200 dinara,a moje licno misljenje da ce i dobiti,samo pitanje koliko ce to trajati

Pravo zboris! Gledajuci na to da sam prasice kupovao po 300 din kad sam stavljao u tov pre 20-tak dana,sve ispod 200din u julu i avgustu bi bilo pogubno,ne samo na mene,nego uopsteno za sve.Nadajmo se da ce cena opstati,kao sto je u proteklom periodu dugo opstajala cena prasica od ne ispod 280. U mom kraju nisam se raspitivao,ali nadam se da krece gore,iako je moja okolina najgora sa cenom u celoj srbiji kako citam u poslednje vreme,uvek zaostajemo 15 din,unistise nas nakupci,koji uzimaju i verujem bas tih 15 din u mom kraju.
 
Pravo zboris! Gledajuci na to da sam prasice kupovao po 300 din kad sam stavljao u tov pre 20-tak dana,sve ispod 200din u julu i avgustu bi bilo pogubno,ne samo na mene,nego uopsteno za sve.Nadajmo se da ce cena opstati,kao sto je u proteklom periodu dugo opstajala cena prasica od ne ispod 280. U mom kraju nisam se raspitivao,ali nadam se da krece gore,iako je moja okolina najgora sa cenom u celoj srbiji kako citam u poslednje vreme,uvek zaostajemo 15 din,unistise nas nakupci,koji uzimaju i verujem bas tih 15 din u mom kraju.

Koliko ja pamtim,a uglavnom imam sve zapisano,cena i prasica i tovljenika je identicna kao prosle godine,bar do sad.Prosle godine se dugo drzala jaka cena prasica,a tovljenici su 20 dana pre Vidovdana isli na 220 jednu nedelju i u septembru su bili 200,sve ostalo je bilo 190-195.Pocetkom oktobra pala cena i svinje se nisu kupovale,a tako je bilo i pretprosle godine.Otprilike tad potraznja diktira skok cene,posto je ponuda konstantna od ovih sto konstantno kukaju.
 
Poslednja izmena:
Kazu ovi sto kupuju za Trlic da za njih uvoze jer kao ne smeju da dozvole da cena ode preko 200din tada gube neku licencu za uvoz. Sto su dozvolili da trziste divlja . Koliko je to istina ne znam.
 
Jutros utovar i Kikindi po 165din. Ljudi iz klanice sto su bili kazu da je krenuo uvoz iz Madjarske.
 
Jutros gledam vesti i posto Rusija zaostrila sa zapadom, zabranila uvoz svinjskog mesa iz EU, pod nekim smesnim izgovorom. Onda slede komentari da je tu sansa Srbije posto su njihove kvote ogromne, ali nama nista ne vredi, jer nase klanice( koje imaju dozvolu za izvoz) nisu u mogucnosti da isprate te kolicine, nema ni dovoljno farma- svinja. Pa jos i ne mozemo da transportujemo preko EU zbog kuge, mora preko luke Bar, pa ovo, pa ono...i j.b.g. I smesno i tuzno.
 
Jutros ugovorio za kraj sledeće nedelje utovar za novog - starog kupca 200 dinara (185 + PDV)
 
Nazad
Vrh