Cena tovljenika na tržištu

Neće sledeće nedelje na gore jer trlić uvoti po 175 + PDV. Samo malim kupcima kojimazapinje sada može da se proda za veće pae, zato sam i ja prodao starom poznatom kupcu kome nisam duže vremena prodavao ništa, a sada mu zapinje. Inače dosadašnji kupac u proteklih godinu i po platio bi mi 170 + PDV jer ima Deltu koja mu po toj ceni prodaje. Nucleus 100% je već ugovorio za sledeću nedelju po 185 + PDV što znači da će tu i stajati.

Ovo su cene i kretanje u Madjarskoj, inače 100 forinti je 37,3909 što dovodi do računice od oko 145 dinara + troškovi.
6.PNG
 
Zamolio bih vas ako imate malo vremena da popunite kratku anketu "Anketa o prodaji stoke" koju trenutno sprovodimo kako bi dobili sto bolju sliku srpskog tržista.

https://docs.google.com/forms/d/1vxc...?usp=send_form

Slicnu temu sam postavio i na govedarstvu, ovcarstvu i kozarstvu sobzirom da nisam uspeo da pronadjem centralno mesto gde bih postavio ovaj link.
 
Poslednja izmena od urednika:
Dali to ispipavas puls seljaka? Stoke nema,a ni cene.

Ne ispipavam puls jer je puls kod nas a i u regionu poprilicno jasan. Vise sam fokusiran na probleme koji ljudi imaju i da vidim kako se moze pomoci da se oni prevazidju.
Proputovao sam celu Makedoniju i mogu vam reci da je kod nas drasticno bolja situacija.
 
Kako li je onda tek kod njih :sta: Znaci kod nas ima lufta da se pokvari ::jako_besan:: Ja samo nas nebi poredio sa Makedoncima,jer ne pricamo o lubenicama i paradajzu,vec svinjama.Nije Makedonija hranila svinjetinom pola Evrope,vec Srbija i to mora da se vrati inace smo nagrabusili.Mi ipak nismo industrijska zemlja vec poljoprivredna i dok kukuruz ne izvezemo u svinjskim polutkama ili daj Boze konzervama nema nam prosperiteta.Makedonija nema taj problem.:osmeh:
 
Ne ispipavam puls jer je puls kod nas a i u regionu poprilicno jasan. Vise sam fokusiran na probleme koji ljudi imaju i da vidim kako se moze pomoci da se oni prevazidju.
Proputovao sam celu Makedoniju i mogu vam reci da je kod nas drasticno bolja situacija.
Zasto uvek gledati goreg od sebe?!Ne razumem...Gledajte malo Skandinavske zemlje,centralnu Evropu,a ne uz duzno postovanje sirotinju na jugu i istoku Evrope!
 
Kako li je onda tek kod njih :sta: Znaci kod nas ima lufta da se pokvari ::jako_besan:: Ja samo nas nebi poredio sa Makedoncima,jer ne pricamo o lubenicama i paradajzu,vec svinjama.Nije Makedonija hranila svinjetinom pola Evrope,vec Srbija i to mora da se vrati inace smo nagrabusili.Mi ipak nismo industrijska zemlja vec poljoprivredna i dok kukuruz ne izvezemo u svinjskim polutkama ili daj Boze konzervama nema nam prosperiteta.Makedonija nema taj problem.:osmeh:

Koliko se mini cini i Srbija i Makedonija imaju zabranu izvoza svinjskog mesa u EU. Slazem se da smo poljoprivredna zemlja ali brojke koje proizvodimo kao takva su jako lose.

savato; je napisao(la):
Zasto uvek gledati goreg od sebe?!Ne razumem...Gledajte malo Skandinavske zemlje,centralnu Evropu,a ne uz duzno postovanje sirotinju na jugu i istoku Evrope!

Slazem se da treba gledati bolje zemlje, ali treba pomoci i ljduima kojima je pomoc potrebna. Mora neko nesto da proba da uradi da bi se nesto promenilo generalno.
 
ajde reci ti nama kako mozes nama da pomognes.. bas si mi interesantan slatkoreciv si i diplomatske odgovore dajes .. dosadno ti je pa nasao nas za meze aaa

Za pocetak zelim da olaksam direktno spajanje krajnjih kupaca i prodavaca. Postoje tu mnogi problemi koje drzava treba da resi na koje mnogi od nas ne mogu da uticu. Mi radimo na onome sto verujemo da moze da se poboljsa.
 
U redu. Lepo je imati volju, ali je daleko bolje pokazati rezultate. Ovo je dobronamerna opaska.:ppozdrav:
 
Za pocetak zelim da olaksam direktno spajanje krajnjih kupaca i prodavaca. Postoje tu mnogi problemi koje drzava treba da resi na koje mnogi od nas ne mogu da uticu. Mi radimo na onome sto verujemo da moze da se poboljsa.
Zar i ovde ima sns botova :sta: imajte malo duse i ostavite nas na miru. Posto ne vidim da si se predstavio...
 
Poslednja izmena:
Jeste da... Rešiće se problem loše otkupne cene softverom. Pogotovu onim što ti hoćeš da uvaljaš ovde tom perfidnom tehnikom okolišanja pa da i tebi se plaća neka provizija za to tvoje "spajanje" taman da roba dobije jedanaestu ruku.
Ovaj forum počinje da liči na vašar ili neku od emisija sa tv-a sa motivom agrara gde u 2min programa ide 8min propagandnog programa proizvođača hemikalija.
 
Za pocetak zelim da olaksam direktno spajanje krajnjih kupaca i prodavaca. Postoje tu mnogi problemi koje drzava treba da resi na koje mnogi od nas ne mogu da uticu. Mi radimo na onome sto verujemo da moze da se poboljsa.
Ovo ti je Srbija.Ovde mozes proci samo sa konkretnom i to povolnom ponudom.Ljudi su ovde ne poverljivi i ne retko prevareni.Na zalost neki i vise puta.Ovde moze proci samo solarno placanje sa konkretnom cenom.Za ostalo ima da se pomucis i da steknes puno preporuka,da bi ti ljudi verovali.Svidjalo se to,ili ne,al je to cinjenicno stanje.
 
Nazad
Vrh