Cena tovljenika na tržištu

Trlic uvezao 3500 komada ... inace cena od 180-195din nisam jos nikog cuo da je dao po 200
U ovom ciklusu nece ni biti 200,posle Srpske moze samo dole da ide.Ja imam 52 kom prosek oko 90kg,ja bi volio najvise da ostane cena ali prijatelj mi ja referent za stocarstvo i kaze da ce da krene dole jer vec sad nema potraznje kao pre deset dana
 
svi su nesto prebukirani ,kazu ima svinja svi cekali da prodaju pred novu godinu ,cena190 ali nema utovara ,
a mozda i manje od nedelje
 
Danas utovar Mosi iz Sapca 6 kom. cena 190 din. Rekao je da ima u ponudi preko 1000 tovljenika i da ce cene ici dole, danas tovari i prekosutra sto je imao zagovoreno i staje sa utovarom.
 
Musko od 28 kg izguralo na 124kg . a zenskica 35 kg na 140kg , ja se zabezeknuojad videh sta vaga pokazuje.. mada je rizik bio da ih gadja srcka ,(isao sa malo jacom hranom) jer su trebali da odu po dogovoru pred NOVU GODINU. pa se uplasih da li ce 100-tku da izguraju ali otisli a ja prezadovoljan.. :)
 
Gruja je napisao sta je postigao.vase je da verujete ,ili ne,ali bez podsmevanja.Razmislite malo o tome sta je napisao,pa onda lupajte po tastaturi.
Inace ja mu verujem,pogotovo sto su to verovatno dva najnaprednija i najveca iz legla.Ja sam ove zime bas merio najnaprednije prase od momenta kupovine do prodaje je napravilo 21.5 kg za 32 dana imalo je 13 na dan prodaje 34,5.Prosek naravno nije bio 34,5,vec prilicno manji.
 
Pa opet xsale i po toj tvojoj racunici nije moguce.. 32 dana 21,5 kg.. slazem se da kao veci prave vise.. al nmgu vala praviti 2kg da bi kompezovali ovih tvojih 0,65 i napravili prosek od 1.2 :) pa takav prirast ne predvidjaju ni ovi po katalozima sto nas lazu :D
 
Nazad
Vrh