Cena tovljenika na tržištu

Bitno je da se u bar u necemu slazemo a sto se tice prodaje,svako ima neko svoju kalkalaciju pa tada i prodaje, a sto se tice cene skoro nista se ne desava,tu negde oko 170 se vrti, a to sto u EU proizvedu po 150 to mi nikada necemo,premixi preskupi,sojina sacma takodje,genetika sumnjiva,krediti skupi, prodaja nezagarantovana a kome onda sa takvim uslovima da budemo konkurencija a da ne pricamo o subvencijama,pa njima je dovoljno da rade samo za subvenciju koja je 2 do 3 puta veca nego nasa i nista vise im i ne treba,ja sam licno zadovoljan na 20 do 30 eura po tovljeniku,350kom godisnje da uhranim, i da sebi i zeni obezbedim finu platu al ne daju nam ni to.
 
Bar ne pada dalje :-D e a za taj uvoz od Ng sam citao da ce se zadrzati odredjene poreske stope na neke proizvode a medju njima na meso.. al videcemo..
 
Ujutro utovaram 130 kom, prosek ce biti oko 125 kg, klanica Nedeljkovic iz Sasinaca, cena 175 na 30 dana. Nema sumnje da im treba svinja, samo sporo dizu cenu.Danas me zvala 2 nekadasnja kupca treba im svinja, ali ja prodajem samo Radi Nedeljkovic. Pazite koliko cenite, moze se dobiti vise nego sto oni foliraju pricom da imaju veliku ponudu.
 
Danas smo trebali da tovarimo, preko Kire po 170. Medjutim kad je stigao kaze ne moze vise da plati od 160. Pritom tovari za Pepu Cigana sto znaci pare posle hiljade iskidanih zivaca i gomile teskih reci.
 
Natkupac i Cantavira placa 155 kako cujem,i ide cena jos dole....Svi prete sa nekom cenom od 120 din posle nove godine,a kako vidim bice to vec i krajem ovog meseca.
 
Sve je moguce...Ali ne verujem da ce cena pasti toliko!Videcemo za bozicne i novogodisnje praznike koja ce cena biti!

- - - - - - - - - -

Sad zvao nakupce svugde razlicita cena!Sipos klanica iz Malog Idjosa 150 din.Caba iz Adorjana 160 din.Nedeljkovic 170 din.
 
Ruskovski Kucura 180 dinara pare na mesec dana (bude to i koji dan vise),imamo dogovoreno u ponedeljak 10-tak komada.Kod njih ako hoces pare za koji dan 160.Za kes se u ovim krajevima moze prodati za 160 samo nikom navodno ne treba ne treba.Jedan od lokalni nakupaca se "kune" da u Banatu kupuje za 145 dinara.Ne bi komentarisao dalje nama mrske prijatelje-neprijatelje nakupce samo prenosim ono sto su mi rekli.
 
Nazad
Vrh