Cena tovljenika na tržištu

A nije mi samo jasno sto cekate sa prodajom do te kilaze a imali ste i bolju cenu,mogli ste lagano po 195 da ih date kad su imali po 100,105 kg,ovako su vam pojele po 70,80 kg hrane za dzabe tj nije za dzabe platili ste vi to.
 
Pa kome sam mogao da predam.. mesec dana pola Macve zavlace sutra sutra sutra.. a vukli sa farmi... vec negde oko 5 oktobra niko ih nije hteo
 
Pa kome sam mogao da predam.. mesec dana pola Macve zavlace sutra sutra sutra.. a vukli sa farmi... vec negde oko 5 oktobra niko ih nije hteo

Tacno.
Mene jutros probudio Cela Petrovic u pola sedam da vidi jesam li prodao svinje.Prijavio sam mu pre 4 nedelje,a tad je tek poceo ovaj zastoj i tek sad je dosao red na mene.
 
A nije mi samo jasno sto cekate sa prodajom do te kilaze a imali ste i bolju cenu,mogli ste lagano po 195 da ih date kad su imali po 100,105 kg,ovako su vam pojele po 70,80 kg hrane za dzabe tj nije za dzabe platili ste vi to.
A meni nije jasno sta znaci prodavati od 100 kg. Posle te kilaze najmanje problema sa svinjama ima, a covek se uvek nada da ce prodati po dobroj ceni, pa ponekad I pogresi. Lako je posle biti pametan. Ovaj pad cene cu ja naplatiti drugi put kada cena bude rasla a I svinje ce biti teze.
 
E to lecha... nema svrhe prodavati sa 100 kg jer one tek tada prave najvise mesa.. slazem se da i jedu vise.. al je tad najveci prirast.. ove moje su tih 30 kg nabile za 30 dana i jos sam pogacu smanjio minimalno da razvucem jer su nas zavlacili sa utovarom.. al mislim da ce do za 20tak dana cena da se popravi.. svi vuku kao ludi a nama prodaju price ne treba.. uskoro ce da se isprazni nas kraj.. naravno one sto stizu pre NG ne racunamm.. ima ih mnogooo
 
Posle 100 kg vise prave sala a manje mesa,manji prirast a vece konverzija,najveci prirast kod tovljenika je od 60 do 90 kg sve posle toga da prave vise mesa je zabluda,ne kritikujem ja vas sto mislim da sam nesto pametniji od vas nego vise neki savet da podelim i sam sam tovljac s tim sto ja ne hranim tako velike ture nego po 30ak kom mesecno pa kakva mi cena zapadne a svinje max tovim do 115 kg jer i nemam mogucnosti zbog mesta a stizu mi sledeca prasad i tako u krug,nemam lose namere nego ne kalkusim mnogo,cim ja kilaza oko 110 kg odmah ih prodajem i useljavam sledece.
 
Dobro si rekao sve KUKA 9...I ja isto tovim do 115 kg.Nekad manje,nekad vise sve zavisi od cene i vremena!Danas sam video 2 slepera prazna Ceske ili Poljske registracije vracaju se nazad preko Kelebijske granice...Sigurno su uvezli malo svinja ili mozda neka farma uvozi rasne krmace...Ili gresim!
 
Potpuno se ja slazem sa KUKOM 9, ali dok ja budem radio ovaj posao, necu prodavati ispod 120kg, odnosno min 115 kg. Po mom rezone, bolje mi je hraniti 4 ture za 20 meseci, nego 5 tura za isti period I prodati istu kolicinu mesa. Dobitak mi je taj sto ovim nacinom izbegavam nabavku jedne ture prasaca I sve problem koje donose novi prasici. Isto tako nemam problem ni sa prodajom,jer moj klanicar, kada skrene kod mene I vidi da su svinje na 100 kg, bez obzira koliko mu je u tom momentu potrebno svinja,ne insistira na utovaru jer zna moj stav,a siguran je da ce mu te svinje doci u klanicu za mesec dana.
 
I ja se slažem sa KUKOM 9,ali još više sa Lechom.Svinje preko 105 kg daju više masti ali ako je 3kg hrane puta cena manja od cene tovljenika za mene je to opravdano.Moj zadnji utovar prosek 130 kg .
 
Nemam informacije o ceni,priča se po sistemu"čuo sam u poverenju" o ceni od 150-170 din,ali ono što nije dobro što ljude hvata panika šta će biti posle NG jer se protura priča o ceni od 120-130 din.
 
Nazad
Vrh