Cena tovljenika na tržištu

Tako sam ja nekoliko puta vratio svoje svinje kuci, nakupci gancige pa kad dodju na utovar smanje od dogovorene cene, e vala necete mene!
ostali nece da poslusaju svi da vratimo, pa da se nakupci malo pocesaju po glavinama, nego ona stara seljacka ''sta da radimo, da vracamo sad kuci''
 
malopre zvao par ljudi i kaze jedan 170 din, drugi kaze pokusava da utovari za 175 jos ove nedelje a treci ne zna jos cenu.
 
Danas utovareno dva kamiona po 165 din, i samo kruzi prica,kao, nikom ne treba, cena ce ici dole, a ne mogu da stignu da utovare i odvuku.A nije ni cudo sto obaraju cenu, imaju tacne podatke koliko je svinja u tovu, otprilike znaju kad stizu, znaju da se moraju utovariti, da ne predju meru, i seljak je prinudjen da ih da po bilo kojoj ceni.
 
Euro pada,cena svinja pada,drzava puni budzet na racun seljaka da prezimi i nahrani svoje dzepove...Razvoj stocarstva u punom jeku!!!
 
I primetio sam na osnovu prica drugih ljudi.. sve su nas zavlacili danas. sutra.. sl nedelje da pi nas priterali da moramo
 
Nazad
Vrh