Cena tovljenika na tržištu

:D e dopisujem sa sa jednim drugarom i kaze.. Ostavim jesenas kukuruz da uhvatim cenu ove godine.. kaze padne cena kukuruza.. ja da unovcim kukuruz kroz svinje.. padne cena svinja.. jedino mokru stajnglu i o ogredu da se obesim.. al kakve sam srece puce greda pa ce mi jos i pasti supa... odakle mi pare za novu :D :D
 
Imas slicno pitanje na strani 200 ove teme ,a i moj odgovor koji se izgleda na moju zalost i zalost svih nas obistinjuje...
 
Nije mi jasno sta se desava, tovljenika sve manje u ponudi, a nema ni otkupa, uz to i cena pada.Cena 170 din, zadnji utovar, i vec pricaju da ce cena da ide na 150 din/kg.

- - - - - - - - - -

A da, i isplata od 7 do 15 dana!
 
Onda nije oblacno sa kisom vec se sprema oluja!Nadam se nekoj ceni za decembar za praznike da ce biti bar 170-180 din.ili suprotno?
 
Sta se desava?
Desava se uvoz ,u ponedeljak vece isao do prodavnice i prodjose dva velika slepera sa svinjama OS registracije prema Mitrovici i auto-putu.
 
Znam da je uvoz, ali mi nije jasan stav nase vlade da dozvoljava to, uvozimo sljam belosvetski, meso koje ko zna koliko stoji u hladnjacama, cistimo dubre i hranimo nase gradjane, a unistavamo nasu proizvodnju..Evo, prekljuce je utovareno, u susednom selu,ne znam za koju klanicu tacno, 35 krava, tako ce biti i sad sa krmacama.Ali, sta ces, uvoznicki lobi je jak, a i pomogao je da se vlada oformi, pa je red kao protiv uslugu da se na ovakav nacin oduze.
 
Evo mene danas covek tri puta zvao za ponedeljak da tovarim, nesto mu se zuri jako e sad da li ce ici cena jos gore ne znam a sad mi daje 175 din/kg.
Zvao sam drugog i kaze bilo je prosle nedeelje kod njega 180 i kaze znace u pon tacnu cenu ali ne veruje da ce da pada.
 
pričao mi je čovek da u tiletovu yu je jedna naša mesna industrija imala prodavnicu u italiju i prodavala isključivo srpsko meso,i pored nje italijanska prodavnica sa isti proizvod ali meso nemačko,špansko,,,naša je bila skuplja za 20 30 posto i odlično radela i parirala toj drugoj radnji,mislim da naši izvoze meso i istu količinu uvoze a lošijeg kvaliteta mesa ukus miris...i nekako odrzavaju socijalni mir,srbija najviše izvozi u nemačku i što bi neoplanta trazila koperante ako se neisplati tov,znači izveze malo skuplje i uveze malo jeftinije.mozda nije baš ovako što pišem al je princip sličan garantovano
 
Zapad ima veliki raspon cena u zavisnosti od nacina i kvaliteta tova.Naj jeftinije meso je ono proizvedeno uz pomoc aditiva koji vezuje vodu za misice.Pravi poznavaoci znaju o cijim koncentratima se radi.Ta snicla nema ni ukusa,ni mirisa,a pri termickoj obradi se prepolovi.To je najbrzi i naj jeftiniji tov.Na zalost kod nas su neki od tih koncentrata i ne opravdano skupi.Jednostavno imaju prodaju zbog ne obavestenosti kupaca tj potrosaca.Nasi otkupljivaci,kad nam odredjuju cenu,drze se te zapadne najnize.U svakom slucaju je tov no GMO sojom i bez aditiva skuplji,a u isto vreme mnooogo kvalitetniji.Jos kad bi mi to uspeli naplatiti,gde bi nam bio kraj.U jedno sam siguran,a to je da je tu razliku u kvalitetu umesto nas,neko drugi stavio sebi u dzep.
 
tako je sama o tome pričam ,,razlika u nečiji dzep.dali znate da se u ivanjici nalazi najveća hladnjača voća na balkanu e samo treba da pitate u čijem je vlasništvu kazu da je ukopana u brdo i nakraj,ko odredjuve cenu voća ,,svedske berze,,ako se lazemo,a znamo da sa naše voće poboljšavaju njihove arome proizvoda,o ivanjici bi neko bolje mogo da iskomentariše iz taj kraj
 
Nedeljkovic obeco juce 180 kad smo jutros utovarili u kamion 175 gazda svinja po....o al sta da radi kad je jedva uspeo da ih proda. inace lubisa juce tovario 165din.
 
Nazad
Vrh