Cena tovljenika na tržištu

Meni rece vozac koji je dosao po svinje da ga je na rampi u Mitrovici pitao kolega iz Hrvatske kud se ide na Ub.Kaze kamion na tri sprata pun svinja,a video je jos dva,verovatno idu u istom smeru.
 
Malopre zvao coveka kome dajem svinje kaze za ovu nedelju su 180 din, i kaze da ce pasti jos e sad kome verovati ne znam.

jer ima neko neku drugaciju informaciju oce ici jos dole ili??

Za dve nedenje treba da predam pa sad neka izdrzi bar ovako na 180.
 
Pa nznm gde si procitao tih 4 kg.. obicno se racuna 3 i malo jace.. zavisi na koju kilazu predajes.. nas je za ove svinje sada kg hrane kostao negde oko 33 din... prasici su placani oko 4500 i to vam je to otrpilike :)
 
Kg hrane 33din,prase od 2okg je 5000,do 100 kg treba da pojede 250 kg hrane a to je 8250 i 5000 prase to ti je 13250 svinja od 100 kg plus troskovi vakcinacije,izvlacenja osoke,uginuca,struje i jos koje cega,nije to neka zarada ali kolicina ja bitna a kome svinja jede 4kg za 1kg prirasta taj bolje da ne hrani.Po meni sve ispod 170 je propast,na tu cenu prezivljavamo a bitno je svesti konverziju ispod 3kg pa da se nekad nesto i zaradi. Juce zvao Trlica kaze jos su 190 al ne zadugo,cena u padu,Ljubisa ciganin 180.
 
Zavisi koliki prasici.. ovde ne prodajemo ispo 30 kg , cena je bila 230 do 270 din znaci 6500 do 7500din

Pa grujo kad bi mi uzimali prasice po 30 kg.. i toliko ih placali ja nznm gde bi mi tu bili :-D kod nas prase od 30 niko nece.. nit je dobro za pecenje nit se isplati u tovu :-D jedino kad se uzima djuture na vise komada pa upadne i neko sa tom kilazom.

Inace sam dobio neke informacije zasto je otisla cena svinja.. Pa zato sto je uhapsen gosn Matijevic.. i kazu da sad svi vuku tovljenike iz Carnexa jer po istoj ceni imaju farmersku robu i lakse poslovanje :)
 
Pa grujo kad bi mi uzimali prasice po 30 kg.. i toliko ih placali ja nznm gde bi mi tu bili :-D kod nas prase od 30 niko nece.. nit je dobro za pecenje nit se isplati u tovu :-D jedino kad se uzima djuture na vise komada pa upadne i neko sa tom kilazom.

Inace sam dobio neke informacije zasto je otisla cena svinja.. Pa zato sto je uhapsen gosn Matijevic.. i kazu da sad svi vuku tovljenike iz Carnexa jer po istoj ceni imaju farmersku robu i lakse poslovanje :)

Nisam bas siguran da si u pravu jer nisu oni morali od Matijevica da kupuju svinje i polutke to je stvar izbora.

Cena ide dole jer je nazalost spala prodaja mesa, inace to se desava svakog oktobra, novenbra do 25 decembra. Nigde u razvijenim zemljama ne postoji pad prodaje osnovnih zivotnih namirnica, ali posto mi nismo jedni od njih moramo da gledamo da sto manje proizvedemo za jesen od 05.10 do 25.12. i zimu 25.01. do 15.03. a sto vise za leto jul, avgusti i tako dok mozda jednog dana ne postanemo i mi razvijena zemlja.
 
Jesi kralj.. pa naravno da nisu morali al kupuju jer je kvalitetnija roba i lakse se obavlja poslovanje... a i količinaaa
 
Samo ce uskoro morati da nadju nacin kako ce svoje preradjevine prodavati u inostranstvo posto ovde uskoro nece imati kupce.Poljoprivreda izdrzava Srbiju,a izgibose da je upropaste.
 
Ja prasuce kupujem sa kilazom do 15 kila, jeftinije mi je da ga sam uhranim nego da dajem za prace 5 i vise hiljada za komad.
 
Pod uslovom da hoce neko da ti proda prase od 15kg. Ja ne znam da kod nas prodaje neko tako male prasice. Najbolju konverziju imaju dok su mali do 20-25kg. I u principu nema racuna prodavati ga sa 15kg jer svesno gubis 500-1000din po prasetu.
 
Nazad
Vrh