Cena tovljenika na tržištu

Kako vidim situaciju cena svinja do kraja godine ce biti 230-240 din.Na prolece ce cena biti ispod 150 din.Mozda jako gresim...
 
Kako vidim situaciju cena svinja do kraja godine ce biti 230-240 din.Na prolece ce cena biti ispod 150 din.Mozda jako gresim...
Bas me interesuje na osnovu kojih parametara prognoziras ove cene, mada mi ovaj prvi deo jako odgovara.Sto se tice proleca I trenutne cene kukuruza bio bih jako zadovoljan sa 180 din. mada su to samo nase zelje. Inace danas je Trlic utovarao svinje bez gledanja 195 din. Pozz svim tovljacima svinja.
 
Moje skromno mišljenje je da do Nove godine neće biti neke extra cene.Mnogi su zatvorili prasice letos zbog dobrog roda ozimih žitarica i nade u solidan rod kukuruza a ni cena prasidi ne pada što znači da se traže.Nadam se da ću pogrešiti u proceni.
 
Opet sever zemlje strada,najgoru cenu imamo,imali,i imacemo...otkupna cena jos danas bila 180 a u nedelju,kako sam cuo pada na 175.
U pitanju je natkupac ''Flora" Cantavir.
...i da dodam:''ta cena od 230-240 dobro zvuci,ih,ja se sav najezio....ali "KALMAN",pazi,Svrbija je ovo,drzava nece dozvoliti nagli skok kucnog budzeta srpskog stocara...pazi,do kraja godine,ta cena sto si naveo moze da bude vrlo lako ,ali za 2 kg .
PS. mozda i ia gresim
 
Poslednja izmena:
Ljudi sada ostavljaju krmace za priplod jer nisu imali hrane posle suse,uglavnom su poklali krmace,znaci prasad ce biti na prolece,jako je tesko nabaviti prasad za tov...Svinja i dalje jako malo ima mislio sam da ce se nesto povecati zbog jeftine hrane!Nakupci dolaze kako sam cuo od drugih kod vecih tovljaca i nude im bolje cene samo da njima predaju svinje!Pre 5-6 godina je bilo isto ovako stanje posle suse,izgleda da onda tovljac moze nesto malo i da zaradi...
 
Nazad
Vrh