Cena tovljenika na tržištu

Za petak dogovorena cena i uslovi 205 din + PDV= 221,4 isplata u ponedeljak. Rec je o stalnom kupcu koga interesuje kvalitetna stoka.
 
da li je moguce da cena pada u avgustu? ocekivao sam 250din kad pogledam proslu godinu. Imam nekih 25 komada da predam ne znam da li da cekam jos 7 dana.
 
Cela ova godina je ne logicna i kontra.Pocev od cene zitarica u zetvi i sad,do odnosa cene prasica i tovljenika.Definitivno je pravilo da vise nema pravila.
 
Zar vi mislite da su ovi klanicari ludi. Svi tempirali za avgust 250 din. Normalno da nece cena ici kada pisete gluposti I iznosite unapred svoja ocekivanja. 200din isplata odmah
 
Nije problem koja je cena, naravno mora biti isplativo. Zarada od 2000-3000 mi se cini ok i ako to meni kao malom proizvođacu od 40 svinja u turnusu izgleda malo. Problem je sto ta cena varira od 160 do 250 u toku godine. U 7 dana zna da napravi razliku od 50din. Prodao sam po 200, a da sam imao hrane jos verovatno bi cekao i na kraju dao za 180 npr. Videcemo sta ce biti. Stresno je ako nista :)
 
Mi ujutru prodajemo jedno svinjce po 200 dinara,ima jedno 140 kg otprilike!Roba prva liga...Mislim da je ova cena OK kada se gledaju cene hrane za vreme tova!Ima neke zarade...
 
E, ovo je merodavna cena, kada je jedno svinjce u pitanju. Pa ja kada bih kupovao jedno svinjce nista mi ne znaci kolika je cena.Bio bih zahvalan svim clanovima foruma da ne objavljuju ovakve vesti. pozz
 
Nazad
Vrh