Cena tovljenika na tržištu

Kod nas Trlic juce tovario po 170,burazer sad dao u Loznicu po 175.
 
Jel otkupljuje neko tovljenike oko 120kg u okolini pozarevca i smedereva ???? Do 50 komada bi imalo ....
 
E to govori koliko imaju lufta.::jako_besan::::jako_besan:: Na 100kg je tih 10 dinara 1000.A imaju zaradu i na 180 i toooo ::super::,a mi treba da trljamo ruke,kad nismo u minusu.::samo bes::
 
Sofija tovarila u subotu po 180 din/kg ::novac:: 15 dana
a ako su ::novac:: za 3 dana onda 170 din/kg

Zahvaljujem se ta Peeri na svim dosadasnjim porukama i apelujem na sve forumase da salju kompletne i precizne poruke kao on.Moj utisak je da je potraznja krenula sa mrtve tacke, sto bi trebalo da se odrzi i na cenu.:osmeh:
 
Nama najvise cenu obaraju nakupci, a klanicama je lakse da plate njima i dodju natovare vecu kolicinu, nego da se zezaju sa svakim ponaosob....
Tacno tako. Ovaj sistem je kod nas usavrsen skoro u svakoj mogucoj trgovini. Bilo je analiza gde je utvrdjeno da je po 40% cene odlazilo na posrednike. Naravno nepotrebne, posto se utvrdilo da su povezana lica, sto je po zakonu jel da zabranjeno.
 
Danas klaničar iz Surčina nudio u Jarku 165 din /kg i to kao ,,dobru cenu" , neko mu dao neko nije
Kaže da je danas u Glušcima i juče po Mačvi tovario po 155 i 160 din /kg
 
Danas klaničar iz Surčina nudio u Jarku 165 din /kg i to kao ,,dobru cenu" , neko mu dao neko nije
Kaže da je danas u Glušcima i juče po Mačvi tovario po 155 i 160 din /kg
Taj mesar iz Surcina ce ili brzo propasti jer ako ima po 155 din a on placa 165 din ili je cena u porastu ili je on neki mnogo dobar cika meka srca kome je neprijatno da placa 155.
 
sutra tovarimo 28 komada po 160... jada i beda... ja neznam jel smo mi blesavi ili se na planeti svakim danom sve manje jede... uvoze te rezerve od 85 dana starosti .. i onda ce fina gospoda kad odu u mesnicu pitati jel sveze... ma jeste kako nije zaklano pre 3 mesecaa... sramota...
 
I to je ostao skoro ceo dan sve tovario sve po 2- 3 kom
a kod prijatelja je trebao da tovari 25 - 30 kom ekstra svinja nešto preko 120 kg i samo 165 i ovaj nije pristao a zavrće ga mesec dana sa rečima ,,ove nedelje sigurno tovarimo "..
 
Juce Trlic u Dublju tovario po 170,danas u Zminjaku utovar po 155 kod Ljubise koji nije ciganin,nego su mu samo otac i mati,a on nije
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Nazad
Vrh