Cena tovljenika na tržištu

Cena 175 rsd. A drugar je neki dan nosio robu u jednu klanicu kad tamo stizu sleperi iz madjarske sa svinjama,kaze svega ima osim svinja,sve neke krmace i nazimadi a tovljenika u klasi nije bilo.
 
Ne vidim gde je rentabilnost pri 175...Tesko nama
Nema rentabilnosti ni malo ni sa 220 nismo u plusu, danas opet kukuruz otisao 2 dinara gore, ja sam dobio informaciju da neki lik daje prasice od 20kg i hranu u usluzan tv i imas 2500din po tovljeniku kad predas planiram ako je to tako da ubacim 150-200komada i bar ne razmisljam. Dobijem cistu paru ! Da tovim necu vise imam jos 28 komada ostalo ide u prasicima ... 180din i dalje cinimi se da je kod nas...
 
Pa i kod nas je tu oko ::lose::180...ali kada dodje do trgovine ide i na 160...sta da ti kazem kada mi za prasad nude 180...koliko ce tek za svinje
 
Bas tako... mozda ce vise vredeti mada sumnjim...kada ovi nasi uvoze zivu stoku to je alarmantno stanje...strucnjaci nista ne preduzimaju da se poveca domaca proizvodnja.Sve ide iz sopstvenih sredstava...koliko imas toliko i trosis...Ja cu moju proizvodnju ugasiti mada imam fine bokseve tek napravljene, cekacu bolje i pogodnije uslove...vise se ovako ne moze...potrosio kukuruz a zaradio nisam nista...
 
Obicno februar bude nagori od svih meseci.

Cena 180 din ispata odmah.

@Fantastiko

U koji dan tovari Buda?
 
Evo sad zvao dva nakupca,Bajmok placa 160 a u Cantaviru 150....pa ljudi,el ovo moguce....ocel i cena u mesarama pasti na 300? ovo je da se zakopas...
 
Cena pada i u mesarama i megamarketima. U DISu (najjeftiniji megamarket kod nas) cena je za but oko 360-380din kad sam zadnji put bio.
 
Kolega nudio Zivku iz Obrenovca ovaj mu rekao cenu 175 ali mu netreba momentalno ostalo je da se cuju,mada sumnjam da ce biti ta cena.
 
ovde kod nas kazu da ce u februaru cena otici preko dvesta,pa ne znam da li da prodajem ili da sacekam,sta vi mislite hoce li cena gore?
 
Nazad
Vrh