Cena Suncokreta rod 2020

Navodno cuo, jako malo semena su uljare do sada plasirale pa ih vata briga sta ako budu morale da uvezu robu. Zato polako , mislim da ljudi bas nece potrcati da povecaju povrsine. Ono sto je po planu sejem. Mozda da bas ponude na ugovoru 40 din , da ostane i coveku prostora da se osigura usev od olujog vetra(mislim da jedno 6000 din po hektaru to kosta) pa da razmisli covek. Ali duga je godina. 35 din nije neka cena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U planu 4.5 kj suncokreta i ni vise ,ma ko ih sljivi. Secam se jedne godine e sad koje tacno nemam pojma u prolece bila zagarantovana cena suncokreta 330 evra tona i seme smo dobili gratis
A sad?
 
A sad mozemo da se slikamo.
I kod nas avansna cena 35 din.pare odma.znaju oni da moramo da sejemo zbog plodoreda kakvi da daju gratis pa nisu ludi.
 
Kod nas u Dolovu, dosta ljudi nece da seju vise suncokret i to ljudi koji su sejali po 50ha+. Ja cu svakako smanjiti za 50%, a od sledece verovatno da necu ni ja sejati, jer i sa 35 din nije konkurentan ostalim kulturama... A da ne govorim da su nas zajebali prosle sezone sa 30 din cenom i nacinom placanja tj njihovom doplatom koju cekamo po 5 meseci... Ne treba ga sejati, neka ga seju oni ili jos bolje neka ga uvezu...
 
I ja ga smanjujem.. Obicno je bio na 1/3 povrsini, sada gde bas mora, smanjen na 20%
 
Онда си продо на зелено ,ово уговориш сад цену за јесен
 
To je dobra cena, jasam potpisao na 305e sa pdv jos u februaru. Ko to placa?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh