Cena Suncokreta rod 2020

Sa jednog otkupnog mesta dobio sam informaciju da će cena biti 300 e/t a da li je to akontna ili konačna cena nije mi rečeno.
 
Ako victorija agroglob daju sada toliko nama ostaje samo da se kako ko moze i zna izboksuje doplata dinar dva kod lokalnog otkupljivaca. Jer znam da oni imaju dobre kolicinske rabate,kod uljara. Bar je tako to bivalo ranije. A sigurno da forum prate i oni koji te podatke imaju i znaju iz prve ruke samo jbg licni interes je uvek iznad interesa grupe.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ako victorija agroglob daju sada toliko nama ostaje samo da se kako ko moze i zna izboksuje doplata dinar dva kod lokalnog otkupljivaca. Jer znam da oni imaju dobre kolicinske rabate,kod uljara. Bar je tako to bivalo ranije. A sigurno da forum prate i oni koji te podatke imaju i znaju iz prve ruke samo jbg licni interes je uvek iznad interesa grupe.

Sent from my S60 using Tapatalk
Najbolja varijanta!A,imaju dobre rabate...
 
Ima li neke novine oko cene?posto vidim da kod komsije preko granice cene idu 270e-280e.
 
Kod nas u ataru iz njiva nece sigurno,jer sta drugo sejati ,ove godine ,za sada,jedini je siguran usev.Psenica podbacila,kukuruz sve gori iz dana u dan,jedino donekle soja ,ali je jako malo sejemo,nemamo zemlje za nju,ona do 15-og ako dobije neku kisu trebalo bi biti ok,a ako ne....
 
A šta čete sejati pirinač ili prcu pa da njome hranite magarce, mislim da su to prazne priče jer se suncokret mora sejati zbog plodoreda a ako bude kukuruz - kukuruz - žito biće ista pesma samo druga strofa. Živi bili pa videli, njima je sve jedno na kojoj kulturi će nas zavrnuti a mi moramo sejati.
 
Što da mora? Može se komotno sejati samo pšenica-kukuruz, ko može I soju. Jedino ko ima bljoku od zemlje, pa je primoran da seje suncokret.
Kod nas su neki okrenuli od kad je spao suncokret samo kukuruz-pšenica. Mada i pre 30god se tako sejalo.
 
Nazad
Vrh