Cena suncokreta rod 2013.g.

Ošišali su nas kako prerađivači ali i naše "voljene" zadruge i otkupljivači.Iduće godine predajem samo tamo gde ga mogu predati na svoje ime i prodati kome hoću i kad hoću.Makar ga vozio i 50km u jednom pravcu nije problem.
 
kad sam ja vas prosle godine pitao dali sam pogresio jer sam uzeo seme za pare od jednog a predao drugom suncokret i taj me napao zasto njemu nisam dao pa on mi je seme prodao!!!!!!Vi ste tada izigravali kako sam trebao njemu i nije u redu a sad bi ga nosili i u kinu......Ne treba ih **greška 2 posto i treba covek prema njima biti bezobrazan maksimalno ....E sad ima ljudi koji uzimaju djubrivo pa placaju na jesen ,i za to se ne sekirajte jer ga ni oni nisu platili vec marzu dobijenu samo uvecali i preneli na poljoprivrednike, i ni po tom osnovu ne moras bas njima dati vec naravno doneti novce i platiti...pa nek se misle ko da vise njegova roba.
 
Otišao po 28 dinara a prodat u Mađarsku po 400€
fotografija0444.jpg

fotografija0447.jpg
3p/mG/4iLKBc2s/fotografija0446.jpg[/img]
 
ja sam isto imao suncokret , ali ova cena od 400 eura meni cini nenormalno , mislim samo neki bi da nas samo pale ..jer na berzi kod njih "svega" 306 eura /t
 
Suncokret je jedna vrsta sigurnosti za susnu godinu, niti jedna druga kultura moze da mu parira u takvoj godini.

Taj rod Dragane od 2600 kg/kj suncokreta je dosta redak i tesko da se na to mozes osloniti cesto... Dakle neki nizi rod, recimo od 1700 - 2000 kg/kj je ravan nuli na ovoj ceni od 25 do 27 din. Sasvim veca sigurnost je malo ulaganje u soji i na rodu po susnim godinama od 1100 do 1200 kg/kj na ceni od 47 din je potpuna sigurnost i solidna zarada.
 
I ja potpisujem da u Kozjackom ataru na ovaku godinu nebi presla 600kg/kj. u nekim nizim zeljama bi bilo, al to se radi o 2-3% ukupne nase zemlje.
Tako da ostajem pri ranijoj izjavi jel je suncokret nasa realnost. al ne pod ovim uslovima, verovatno cu ga sejati al drasticno manje!
 
I kod nas se sejalo samo na zemlju "za " soju pa sada se seje svuda sa manje ili vise uspeha ali svakako I u svim kombinacijama rentabilnije od suncokreta.No stvar svačijeg izbora. Dođi na zimu po seme za 1 kj ,častim te ne košta te ništa proba. I ja sam imao ove godine na parceli od 5 kj 5500 kg ,lose ali opet veća zarada nego na 2000 suncokreta.
 
Hehe opet neko seme :ppozdrav: ej sa 3,5 kj krecem u te vode, imas toliko semena :haha:
10kj secerne repe, sve to na ustrb suncokreta. suncokret se planira na 15-20kj MOZDA!
 
suncokret isplacen po 25 pricaju da ce doplatiti jos 2 dinara. za ovu cenu ostavio sam jedno 1000 kg da mi usluzno cede kad mi zatreba po 20-30 kg .
 
Ljajić: Ulje bi trebalo da košta manje od 100 dinara
Beta | 12. 11. 2013. - 16:19h | Foto: V. Lalić | Komentara: 0

Ministar trgovine Srbije Rasim Ljajić ocenio je danas da bi cena ulja trebalo da bude ispod 100 dinara po litru na osnovu niže otkupne cene suncokreta - Logika kaže da bi cena litra ulja trebalo da bude najviše 97 dinara, ali država ne može da utiče na te cene - kazao je Ljajić u Skupštini Srbije gde je počela načelna rasprava o Predlogu zakona o robnim rezervama.




On je podsetio da je cena suncokreta ove godine višestruko niža nego u 2012. godini.

Proizvođači ulja su u razgovorima u Ministarstvu trgovine, po rečima LJajića, govorili da će ulje koštati manje od 100 dinara po litru, ali da sada cene u trgovinama nisu mnogo niže nego prošle godine.

- Slažem se da po ovoj ceni sukcnokreta koju smo imali ulje treba da bude jeftinije, ali smo nemoćni da tu bilo šta uradimo - kazao je ministar trgovine.

On je ukazao i da u Srbiji postoji šest velikih proizvođača jestivog ulja i podsetio da se pitanjima eventualnog narušavanja konkurencije ili zloupotreba dominantnog položaja na tržištu bavi Komisija za zaštitu konkurencije.

Poslanik Demokratske stranke Aleksandar Senić kazao je da je otkupna cena sunckokreta ove godine u Srbiji bila 50 odsto niža nego u 2012. godini, ali da se značajnije sniženje cene suncokretovog ulja neće desiti.

- To potvrđuje zloupotrebu dominantnog položaja na tržištu - ocenio je Senić, koji je i predsednik Odbora Skupštine Srbije za poljoprivredu.
 
Ovo sto je amazon postavio sad na dnevnik izdeklamovali, samo sto je voditeljka dobila netacne informacije da se cena ovogodisnjeg roda kretala 300-330e/t :haha: zato treba pojeftiniti ulje za 25-30% al se laze na veliko!

cena ulja me uopste ne dotice sad posle zetve, neka bude i 200din. gradjanima su smetali nasi traktori, e sad neka jedu skupo ulje!
kad se ukazivalo na problem i da se uljare monopolski ponasaju Rasim je stao na njihovu stranu, e sad mu trebaju obrazloziti da se jos uvek ulje proizvodi od starog suncokreta :haha:
 
Ljajić: Ulje bi trebalo da košta manje od 100 dinara
Beta | 12. 11. 2013. - 16:19h | Foto: V. Lalić | Komentara: 0

Ministar trgovine Srbije Rasim Ljajić ocenio je danas da bi cena ulja trebalo da bude ispod 100 dinara po litru na osnovu niže otkupne cene suncokreta - Logika kaže da bi cena litra ulja trebalo da bude najviše 97 dinara, ali država ne može da utiče na te cene - kazao je Ljajić u Skupštini Srbije gde je počela načelna rasprava o Predlogu zakona o robnim rezervama.




On je podsetio da je cena suncokreta ove godine višestruko niža nego u 2012. godini.

Proizvođači ulja su u razgovorima u Ministarstvu trgovine, po rečima LJajića, govorili da će ulje koštati manje od 100 dinara po litru, ali da sada cene u trgovinama nisu mnogo niže nego prošle godine.

- Slažem se da po ovoj ceni sukcnokreta koju smo imali ulje treba da bude jeftinije, ali smo nemoćni da tu bilo šta uradimo - kazao je ministar trgovine.

On je ukazao i da u Srbiji postoji šest velikih proizvođača jestivog ulja i podsetio da se pitanjima eventualnog narušavanja konkurencije ili zloupotreba dominantnog položaja na tržištu bavi Komisija za zaštitu konkurencije.

Poslanik Demokratske stranke Aleksandar Senić kazao je da je otkupna cena sunckokreta ove godine u Srbiji bila 50 odsto niža nego u 2012. godini, ali da se značajnije sniženje cene suncokretovog ulja neće desiti.

- To potvrđuje zloupotrebu dominantnog položaja na tržištu - ocenio je Senić, koji je i predsednik Odbora Skupštine Srbije za poljoprivredu.
Posle ovog teksta mi se postavlja pitanje dali mi imamo drzavu. Pimera radi otkupljivaci se dogovore za sledecu godinu da cena suncokreta bude 12 din/kg a cena ulja u prodaji 200 din/lit i to je to. Drzava kao drzava nju niko nepita ni za sta, ona je tu samo da bi zaposlila sto veci broj cinovnika.
 
Nazad
Vrh