Cena suncokreta rod 2013.g.

Imao sam 10 vagona suncokreta sa ovom cenom u odnosu na proslogodisnju izgubio sam 25000 evra . Dzabe kukuriz i psenica. Oni su prinosom malo ublazili situaciju cenom sigurno ne.
 
А што Киш, је л' то кукуруз и пшеница имају бољу цену од прошлогодишње или је појефтинила нафта, вештак и семе?

Прошле године јесу цене дивљале, али и ове године је исти случај, само у контра смеру за нас пољопривреднике.

Рецимо ја нисам пуно пуко на нешто више од 11 вагона сунцокрета, 20 и неки вагон пшенице и 5 вагона кукуруза. Разлика у цени у односу на прошлу годину Х(пута) ова количина... Па и није тако лоше. Радио сам целу годину за друге. Ја се искључиво овим бавим и немам других примања, код мене у кући нико није запослен и има нас 2 студента.
А има овде и много већих газда, а о њиховој рачуници боље ни не писати.

А сад као да гледам, јавиће се неко паметан па ће одмах бити у фазону ко вас јебе ви имате и треба вам тако, а не види слеп пред очима да је и он пуко, само не толико јер ради мање земље.
 
Svi su loše prošli, manje više, ali me interesuje na osnovu čega onda pojedinci nude više novca za zakup zemlje nego prošle godine?
 
Pitam cisto informativno,jer skoro kroz celo njegovo pisanje,malo - malo,pa njegovo kukanje kako je pukao.
A ja znam da je situacija drugacija.
Zapravo,ova godina je dokaz,da treba da se pokrijemo koliki nam je jorgan,a ne da zivimo u svetu racunanja gde ce subvencije biti od 20000po ha i suncokret biti po 60din/kg svake godine.

Samo sto su ljudi previse zaduzeni kreditima,pa onda ocekuju ludilo od cene proizvoda.
 
Ок, нисам пратио његове претходне уписе.
А има и у мом окружењу оних који су се поприлично задужили. Задуже се код једног, продају код другог, а онда их овај зајебава па им не исплати све... А баш такви знају да нам дигну цену аренде.

Svi su loše prošli, manje više, ali me interesuje na osnovu čega onda pojedinci nude više novca za zakup zemlje nego prošle godine?

Видиш, то и мене интересује. Где се они уклапају са закупом од 60.000/КЈ, па негде и више од тога.
 
Ок, нисам пратио његове претходне уписе.
А има и у мом окружењу оних који су се поприлично задужили. Задуже се код једног, продају код другог, а онда их овај зајебава па им не исплати све... А баш такви знају да нам дигну цену аренде.



Видиш, то и мене интересује. Где се они уклапају са закупом од 60.000/КЈ, па негде и више од тога.

Nek se jave meni! Odma izdajem svu zemlju za te pare!!!!
 
Da li je protivzakonito ako covek uzme kredit? Ovogodisnje cene su na nivou od pre par godina, a da li si ti Roberte cuo da je za to vreme pojeftinila struja, gas, benzin, obdaniste, izdvajanje za penziono i zdravstvo, potrosacka korpa? Da li je smanjena plata narodnim poslanicima ili mozda Bajatovicu u Srbija gasu i na kraju ili na pocetku koliko je poskupelo seme, eurodizel hemija i vestak? Zato okanimo se prosipanja pameti i gledajte cinjenice realno.
 
Sa suncokretom su nam strpali obe noge u jednu cizmu. je... majku lopovsku... Neka im ulje sada bude i 300 rsd jos malo pa svinjokolj i friski cvarci itd... bice masti i holesterola cak i u opancima...
 
Cuti ,zdravije je to sve nego njihovo uzeglo ulje.Inace nama je isplaceno po 28rsd
 
Nazad
Vrh