Cena suncokreta rod 2013.g.

Vala slabo smo ih mi i jurili nego smo jedni drugima oci vadili! Nego naidjose plime sa istoka pa ih odnese.
 
Pozovem ja pre koji dan direktora zadruge gde sam predao suncokret,pitam ga za doplatu a on mi rece da nema jos nista jer Dijamant jos nije izasao sa konacnom cenom.:sta:
 
Meni je isplaceno po 26 din ali mi je gazda gde sam predao suncokret rekao da od dijamanta nije jos dobio konacnu cenu, tako da ovih 26 je akontna cena
 
Danas uplaceno jos 2 din dakle konacna cena 27 din. Samo da vas podsetim da je to manje 28 din u odnosu na proslu godinu. Cist lopovluk koji je dozvoljen direktno od strane vlade.
 
Sve u svemu ja sam zavrsio godinu sa par hiljada evra minusa zbog cena ! Sve sam uzimao na zeleno kontam da sam na sucokretu izgubio preko milion dinara profita bedak teski. Dogodine treba vratiti dug sa kamatom a gde je zarada onda opet pusim vec tercu godinu zaredom!
 
Sve u svemu ja sam zavrsio godinu sa par hiljada evra minusa zbog cena ! Sve sam uzimao na zeleno kontam da sam na sucokretu izgubio preko milion dinara profita bedak teski. Dogodine treba vratiti dug sa kamatom a gde je zarada onda opet pusim vec tercu godinu zaredom!

Па ти си онда још и добро прошао. Увек има горе.
Нико се није надао да ће цена бити 30 дин. мање по кг у односу на прошлу годину. Што је много, много је.
 
Da li je viktorija izasla sa konacnom cenom posto ova dva dinara isplacuje ko hoce i kad hoce.
Viktorija je odobrila tu cenu od 27 din da otkupljivaci isplate nama proizvodjačima, samo nesto slabo uplaćuju pare ( otkupljivačima) , pa ni oni nama ne daju još.
Znači razduženja su radjena po 27 dinara, dobili su dopis da isplaćuju po 27, al nekim otkupljivačima pare još ne stižu od viktorije.

Meni su nudili proletos da uzmem prošlogodišnje seme kondija ( koje im ostalo u magacinu iz 2012 god) i da vratim rod suncokreta po paritetu 33din, ja se tada bio uvredio skoro , očekivao sam bar 40din, pa im objasnio da mi to ne odgovara i da me zaduže u kilogramima pa ćemo cenu videti na jesen, kad ono 27.
 
Sve u svemu ja sam zavrsio godinu sa par hiljada evra minusa zbog cena ! Sve sam uzimao na zeleno kontam da sam na sucokretu izgubio preko milion dinara profita bedak teski. Dogodine treba vratiti dug sa kamatom a gde je zarada onda opet pusim vec tercu godinu zaredom!
Pa gde je vama kukuruz i psenica?
Nije valjda da ste i tamo pukli?
 
Nazad
Vrh