Cena suncokreta rod 2013.g.

Ja malopre čuo 32rsd/kg sa PDV-om.
Bez PDV izađe 29,44 sramotno, mi na forumu ništa nećemo uraditi ,oni što ne znaju s kompjuterom da rade možda će se podići,manje po kj oko 500e u odnosu na prošlu godinu ako je prosek 2000kg.kj pa izračunajte pojedinačno gubitak meni su munuli oko 18000e na 37kj, na ukupno 160000 ha koliko je posejano oko 127000000e i to samo preko sirovina ,pa sačma pa ulje preko čega to realizuju ,opasne mafijoze,a sve zbog te loše reprivatizacije pošto mi nismo mogli kupiti fabriku za 3 e,interesantno asocijacije ćute kao zaliveni ,jadni smo
 
E sad mi treba da skacemo od srece sto je 32 a ne 28 pa zato su i ponudili mizeriju da bi nam dali malo, a oni lepo zarade 10 dinara po kili lepo ovim seljacima a nama jos lepse , ja kazem da je to malo 32 i da trebamo i na tu cenu da krenemo u protest ako nista ne bude posle vucicevog razgovora.
 
2011god. je u Ilanzi izasao sa cenom od 40din. isto je na kraju bio prc! koji je to majmun pavijan!
Te godine Raca je imao ugovore sa Dijamantom a i sad ima, a nad tim Dijamantom je vlasnik hrvat Todoric iz Agrokora. Dakle nije samo Raca izasao sa cenom od 40 din vec svi koji su imali ugovore sa Dijamantom. Medjutim kako da kod nas prodje sve normalno a da niko ne diktira cenu? Upravo se to desilo da je Viktorija izasla sa cenom od 33 din i vatala za guse uz ko zna koje pretnje sve koje nude vise od njih. Tako da iza svakog grma moze se lako naci i po neko go..o koje ume da siri smrad. Ne znam jer nisam gatara za buducnost ali vec nekoliko godina radim sa Racom i mogu reci da je mnogo razuman i covek sa kojim se moze dobro saradjivati.
 
OTKUPNA CENA SUNCOKRETA U HRVATSKOJ SAMO 2 KUNE?

kategorija Ratarstvo | 17.08.2013 | komentara (0)

Novi udar poljoprivrednicima, nakon niske otkupne cijene pšenice od 1,05 kn slijedi žetva suncokreta za koju se već sad najavljuju niske otkupne cijene.Stanje suncokreta je odlično i očekuju se iznad prosječan urod ove uljarice. Ovog proljeća je na hrvatskim oranicama zasijano oko 20% više površina nego prošle godine.Cijena na burzama je od 1,80, odnosno 1,90, do najviše 2 kune po kilogramu, pa tako sad i otkupljivači žele ponuditi istu cijenu, što je značajno manje nego prošle godine, kada je cijena suncokreta bila 3,5 kn/kg.Cijene ratarskih kultura padaju, tako je i znatno niža ove godine bila i otkupna cijena uljane repice.Stanko Zdravčević, tajnik Zajednice udruga seljaka Slavonije i Baranje izjavio je kako se ništa bolja situacija ne očekuje ni s kukuruzom, te kako se govori o 1 kn.Zbog dobrih uroda, odnosno velike ponude, cijene poljoprivrednih kultura ove su godine znatno su niže nego lani, tako da je cijeli poljoprivredni sektor ove godine u minusu. Najbolje će proći oni poljoprivrednici koji su sijali šećernu repu, jer je to jedina kultura koja ima stabilnu i dobru cijenu poznatu čak godinu dana ranije, te soja, čija će cijena biti čak 4 kn/kg. Kako je riječ o vrlo zahtjevnim kulturama koje iziskuju velika ulaganja i mnogo rada nije česta među malim poljoprivrednicima već ih siju uglavnom veliki poljoprivredni sustavi.Izvor: http://www.agroklub.com
Današnja vrednost 1 kune je oko 15.09 dinara
fotografija:http://www.sxc.hu
 
Danas je sastanak u Vrbasu.Mnogi veliki proizvođači i vlasnici zadruga su danas otišli tamo.Čućemo šta će novi gazda Kole reći.
 
Te godine Raca je imao ugovore sa Dijamantom a i sad ima, a nad tim Dijamantom je vlasnik hrvat Todoric iz Agrokora. Dakle nije samo Raca izasao sa cenom od 40 din vec svi koji su imali ugovore sa Dijamantom. Medjutim kako da kod nas prodje sve normalno a da niko ne diktira cenu? Upravo se to desilo da je Viktorija izasla sa cenom od 33 din i vatala za guse uz ko zna koje pretnje sve koje nude vise od njih. Tako da iza svakog grma moze se lako naci i po neko go..o koje ume da siri smrad. Ne znam jer nisam gatara za buducnost ali vec nekoliko godina radim sa Racom i mogu reci da je mnogo razuman i covek sa kojim se moze dobro saradjivati.

Ima takvih kao on još mnogo i onih lokalnih, mnogo manjih i od Race koji bi mogli i želeli da rade fer ali im cene diktiraju ovi opasni drmatori.
 
Cena suncokreta 22 dinara za proizvodjace
26 za organizatore proizvodnje dogovoreno
juce. Informacija je pouzdana ako ovo nije
razlog za proteste neznam sta je.Svuda se
provlaci cena 32 dok ne prodje otkup pa na
kraju ce nam dati 22.

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
Mislim da nisi u pravu.

Tomo ne znam gde se tačno održava ali znam da ima 100%.Jutros par baja sa džipovima otišlo.
 
Kako niko ne kaze 40din? Nego svaki dan sve manju u manju cenu cujem ,jednom sam vec rekao sve ispod 35 je propast i trebamo sve da blokiramooooooooooooooooooooooo.
 
Hrvati dobijaju cenu od 2kune/kg što je oko 30-30,5din/kg.Nešto se bojim da izvoz neće ići baš kako je planirano.U narednih par dana je svašta moguće da se desi.
 
Mislim da nisi u pravu.

Tomo ne znam gde se tačno održava ali znam da ima 100%.Jutros par baja sa džipovima otišlo.

Na zalost mislim da sam u pravu viktorija
placa 26 dobavljacima a njihova zarada je
4 dinara tako da nama ostaje 22. Mozemo
da cekamo kojekakve sastanke cinjenica je
da nam se crno pise.

- - - - - - - - - -[/CO
 
Poslednja izmena:
Danas me zvao Santo R. iz Tobe kaze mi da je cuo da je Viktorija izasla sa 26,00 sa pdv, zovem Viktoriju da vidim da li se zna cena odbija poziv... sigurno sastance... javio mi se tek pre pola sata i kaze da je cena 24,00 + PDV = 25.92 za otkupljivace i da je to sa svim troskovima otkupa i prijema sa manipulacijom i marzom, a da ce najverovatnije za proizvodjace biti 24,00 din sa PDV. sutra ce navodno Dijamant izaci sa cenom.... zvali su sve otkupljivace u Motel Ecka na koktel, pa cemo valjda cuti tamo nesto
 
Nazad
Vrh