Cena suncokreta rod 2013.g.

To sada svi kažu, ali kad prigusti i zakupodavci potraže novce u septembru i to 300 evra/kj, svi će prodavati.
To otkupljivači znaju i mirno čekaju jesen.
 
Ne mogu da shvatim da ima ama ijednog poljoprivrednika koji će biti zadovoljan sa cenom od 28rsd/kg tj. duplo manjoj nego prošle godine.Ne treba blokirati otkupna mesta jer su to uglavnom zadruge koje plaćaju koliko dobiju od uljara.Treba stisnuti kao prvog Todorića i njegov Dijamant.Blokirati uljare pod obavezno.To bar nije teško i ne ugrožava nikog drugog.Ako posle ovih najava cena ne možemo da blikiramo par uljara onda stvarno i nismo za bolje nego da svoj novacod kuća nosimo njima i damo.
 
da ali ako svi posejemo na primer repu umesto suncokreta blokirace izvoz,nadju oni nacine da zavrnu. evo ove godine nepostoji isplativa kultura (ako si isao punu agrotehniku). a ako si jos uzeo zakup po nekoj ceni od 300 e onda debeli minus.
 
da ali ako svi posejemo na primer repu umesto suncokreta blokirace izvoz,nadju oni nacine da zavrnu. evo ove godine nepostoji isplativa kultura (ako si isao punu agrotehniku). a ako si jos uzeo zakup po nekoj ceni od 300 e onda debeli minus.
Totalno bojkotovati kompletnu proizvodnju samo proizvesti ono sto možeš da dovučeš kući,naravno da se to ne može jer smo prokleti,ako oni nama zlo i mi njima duplo zlo pa nek se obliziva mami njegovoj,žito kući ,soju kući ,kukuruze kući,a repu i suncokret nek seje Kostić i Ružica udovica . U ovoj situaciji blokade a za sledeće godine ovo drugo ili ćemo se boriti ili ćemo nestati ,treće nema, iako znam da smo glupanderi i da ćemo nastaviti po starom ,a znaju i oni to zato i jebu i ne vade
 
Totalno bojkotovati kompletnu proizvodnju samo proizvesti ono sto možeš da dovučeš kući,naravno da se to ne može jer smo prokleti,ako oni nama zlo i mi njima duplo zlo pa nek se obliziva mami njegovoj,žito kući ,soju kući ,kukuruze kući,a repu i suncokret nek seje Kostić i Ružica udovica . U ovoj situaciji blokade a za sledeće godine ovo drugo ili ćemo se boriti ili ćemo nestati ,treće nema, iako znam da smo glupanderi i da ćemo nastaviti po starom ,a znaju i oni to zato i jebu i ne vade
To ja odavno pisem u svakoj srodnoj temi,samo bojkotovati proizvodnju,ici sa minimalnim ulaganjem i na minimalne prinose i mi ce mo moci da opstanemo godinu-dve,ali ovi "poslovni ljudi" sto od sve poslovnosti imaju masnu i tasnu i sposobnost za manipulacije ce da propadnu,kad nemaju sta da otkupe ili otkupe zanemarljive kolicine,a robu koju nama prodaju,djubrivo,hemiju,semena ostane na lageru.Samo tako ce se dozvati pameti i poceti posteno da rade,svi redom,od vlade,preradjivaca,otkupljivaca.A blokiranje puteva njih ne dotice,jednostavno znaju da ne mozemo doveka biti na ulicama,vlast pusti da se izgalamimo i istutnjimo desetak dana i kuci i opet sve po starom.
 
Nazad
Vrh