Cena suncokreta rod 2013.g.

Predpostavljam da se gluposti i ironija odnose na mene.Jbg ja sam na forumu preko dve godine i imam ukupno 37 postova u kojima uglavnom pitam nesto sto ne znam.Nisam otkrivao tajne NASE niti ko je ubio Kenedija.Sticajem okolnosti ovo sto sam napisao cuo sam od zaista proverenog izvora(sto mi naravno niko ne mora verovati).
Nema jeda.
 
naj realnija cena je ona od prošle godine jer su na osnovu nje i formirali cenu ulja a ako bi sada platili sunsokret manje nego prošle godine ulje bi trebalo da pojeftini što je kod nas malo verovatno svestan sam da je poskupela i struja i samim tim i troškovi proizvodnje ali je takođe poskupeo i naš repromaterijal i to mnogo više procenata nego struja tako da bi prošlogodišnja cena bila sasvim OK :ppozdrav:
 
U potpunosti se slazem ali ce nas zajebati sa cenom.To samo ovde ima da mi repromaterijal racuna po proslogodisnjoj ceni pa ove godine nesto izmisljaju da bude cena niza.Ne razumem po kom osnovu manja cena a suncokreta posejano kao i svake godine.Eto kako su nas za 1 god. vratili u 90-te.
 
U potpunosti se slazem ali ce nas zajebati sa cenom.To samo ovde ima da mi repromaterijal racuna po proslogodisnjoj ceni pa ove godine nesto izmisljaju da bude cena niza.Ne razumem po kom osnovu manja cena a suncokreta posejano kao i svake godine.Eto kako su nas za 1 god. vratili u 90-te.
Na osnovu sile i bezobrazluka,u ovoj drzavi ne postoji mehanizam zastite,sistem liberalnog kapitalizma je takav ,CRKNI NE INTERESUJE ME,samo da je meni dobro ,agonija je nastala zbog vlasnicke strukture.Da su akcionari uljara ,klanica,mlekara ,bili poljoprivrednici NIKAD ovakve stvari ne bi postojale ,Mafijasi su nam oteli imovinu i idu dalje dok nas ne uniste. OVO JE SUSTINA PROBLEMA,mozemo se mi ovde svadjati celog veka ne vredi pristali smo da budemo robovi.Ovi danas na vlasti su budale,pre njih lopovi,narod nema snage da ih otrese kao govna sa opanaka ,nazalost to nam je realnost,
 
Na danas iznete prognoze u delu štampe o očekujućem rekordnom rodu suncokreta reagovali su ratari iz Bačke i Banata, tvrdeći da suncokret nije u sjajnom stanju i da prolazi ubrzano zrenje. Oni tvrde da su ove priče deo uobičajene kampanje prerađivača i njihovih zastupnika pred žetvu, sa ciljem da se umanji cena. Ratari su nezadovoljni prvom nezvaničnom ponudom od 25 din/kg za suncokretovo zrno svedeno u propisane standarde. Proizvođači okupljeni u Udruženju „Banatski paori” sutra će o ovoj temi, kako saznaje „AgroServis”, razgovarati u Ministarstvu poljoprivrede, a u dijalog će uneti i probleme vezane za ovogodišnju cenu pšenice i mali državni otkup. O očekivanom rodu suncokreta, koji na svim poljima ne izgleda solidno, stručnjaci ne žele da nagađuju, ali se slažu da nije realno u Srbiji očekivati veći ukupan prinos od 400.000 tona. I pored dominacije inostranih sorti suncokreta na našim poljima prinosi se godinama ne menjaju i kreću se oko 2.000 kilograma po hektaru. Kada je reč o ceni, ratari znaju da je cena za isporuku suncokreta u septembru na berzi u Budimpešti stala na 300 evra po toni. Oni se nadaju da država ove godine neće zabraniti izvoz uljarica, kao i šećerne repe, i da će tim potezom doprineti da se na našem tržištu postignu realne i prihvatljive cene ovih proizvoda.
 
Opet moram da psujem.... Dajte neke cene koje su realne i imaju veze sa vezom mante se ljudi lupanja tipa 25 din idt. Pa jedna djacica semena je bila oko 100 eura a sa njom malo vise od jednog jutra posejes. gde je jos sav ostali repromaterijal i gde je zarada alo ljudi mi ovde radimo da bi smo zaradili ne da bi se zvali zemljoradnici.... sto pre blokirati pristupne puteve uljarama dok ne izadju sa konacnom cenom ... seronje...
 
cena suncokreta za neverovati iz pouzdanih izvora od 26 do 28 din a to je manje od 50% cene od prosle godine.Nije lupetanje TO je TO...
Ako bude isao izvoz,cena ce biti bolja!Ukoliko se zabrani ili tome slicno,moguce je da ce i ta cena biti,ali onda idu blokade uljara pre nego sto krene masovno skidanje suncokreta i pitanje za sledecu godinu ko ce ga sejati?!
 
Nazad
Vrh