Cena suncokreta rod 2012. g.

Trebalo bi ako usvoje zakon a verujem da hoće.Nemoj žuriti sa obračunom sačekaj 1 oktobar.
3% više na 45 vagona je 13,5 tona nisi lud da im pokloniš ako ti nije nužda.
Mi u PDV-u dobijamo svakako 8% ali ih vraćamo državi.Zato ja i čekam 1 oktobar jer sam prebacio deo robe na rođake.
 
Konacna cena viktorija grupe 55000+pdv. Sta ce ti bilo ko drugi, oni su glavni kad se radi o diktiranju cene suncokreta- alfa i omega!

- - - - - - - - - -

ono sto svim poljoprivrednim proizvodjacima preporucujem- sejte suncokret, njegova cena vise nece biti niza od 400 eura. Zo je, za sada, teren gde je najveca konkurencija (uljarice).
 
niko jos ne doplacuje, kao da se ceka nesto, neznam ni ja sta...
da doplati na koju cenu? 55000+ PDV je cena sa svim marzama manipulacijom ya npr. 10 000 tona. Ove godine marze su drasticno smanjene sa 10-15 na maks. 5%, tako da se ni trgovci, zadruge, silosi i dr. otkupna mesta nisu preterano usrecili, ni bliyu onako kako su navikli...
 
Poslednja izmena:
Konacna cena viktorija grupe 55000+pdv. Sta ce ti bilo ko drugi, oni su glavni kad se radi o diktiranju cene suncokreta- alfa i omega!

- - - - - - - - - -

ono sto svim poljoprivrednim proizvodjacima preporucujem- sejte suncokret, njegova cena vise nece biti niza od 400 eura. Zo je, za sada, teren gde je najveca konkurencija (uljarice).
Ja ga dogodine nesejem kolicinski kao ove evo i zasto(neka moja logika),2009 27din, pa 2010 40 din ,pa 2011 31din, pa 2012 53din(nije konacno) Sto opet nista neznaci:osmeh:
 
Ja ga dogodine nesejem kolicinski kao ove evo i zasto(neka moja logika),2009 27din, pa 2010 40 din ,pa 2011 31din, pa 2012 53din(nije konacno) Sto opet nista neznaci:osmeh:
Uso je Glenkor, o je pre zabrane na 450 evra vuko za Madjarsku, dosta su izvozili i drugi i eto recepta kako ce cena u okruzenju sve vise da bude faktor i u Srbiji. Nece se vise moci raditi damping, jednostavno uljare ce morati da smanje svoje profite (navikli na oko 40%) da bi dosli do robe i izjednace se s evroskim od oko 10 %. Eto to je moja logika, cenim da je vrlo na mestu.
 
Fact. Izvoz je uvek najbolji recept. Nadam se da ljudi iz ovdasnjeg Glencora nece pomanitati sa vremenom, a pod uticajem izvanrednih visokoprofitnih "van nastavnih" mogucnosti koje pruza ova nasa sredina.
 
Ma da ušao Glenkor u Srbiju i poremetio tržište u Panonskoj niziji ,ma dajte molim vas puni smo teorija.

e bas taj GlenCore pravi najvecu uljaru u Evropi, nisam siguran da li je vec zavrsena, uljara je u Madjarskoj i nemaju dovoljno suncokreta za potrebe te uljare zajedno Srbija, Rumunija, Madjarska i Ukrajna, toliki jed veliki kapacitet prerade

A MK je ove godine jos zimus prodao robu Glencoru po ceni od 420 eur/t a na izvoz ne ide i pdv, suncukret negde nije rodio i onda mu je skocila cena
 
E ako je to tačno što pišeš baš volim pa neka pukne monopol naših uljara.
Malo mi je ta teza da jedna uljara ima potrebe za suncokretom od Beograda do Kijeva ali ajde,transport je danas jako jeftin samo stisneš dugme i suncokret iz Lokava ili Kijeva se teleportuje u Mađarsku uljaru.
Koliko je meni poznato a to mi je struka da se prehrambeni pogoni koji koriste koji kao sirovinu koriste primarne poljoprivredne proizvode grade u sirovinskom sektoru regije gde se gaje ti usevi.
E saa, neko će reći da Pionir iz Subotice uvozi kakao a nije selio pogon u afriku.
Znam samo da Frikom ugovara proizvodnju samo do 70 km od kruga gde prerađuje sirovinu.
 
E ako je to tačno što pišeš baš volim pa neka pukne monopol naših uljara.
Malo mi je ta teza da jedna uljara ima potrebe za suncokretom od Beograda do Kijeva ali ajde,transport je danas jako jeftin samo stisneš dugme i suncokret iz Lokava ili Kijeva se teleportuje u Mađarsku uljaru.
Koliko je meni poznato a to mi je struka da se prehrambeni pogoni koji koriste koji kao sirovinu koriste primarne poljoprivredne proizvode grade u sirovinskom sektoru regije gde se gaje ti usevi.
E saa, neko će reći da Pionir iz Subotice uvozi kakao a nije selio pogon u afriku.
Znam samo da Frikom ugovara proizvodnju samo do 70 km od kruga gde prerađuje sirovinu.

Sigurno je to da su napravili fabriku u Madjarsoj a za taj kapacitet se "hvalio" covek iz Clencora, jedino sto tek krecu u Srbiju i jos nemaju dobru menadzersku mrezu u Srbiji
 
verujem da ce uzeti gro suncokreta sledece godine jer ce ugovarati proizvodnju,za razliku od ovi nasih koji bi uzeli bez ugovaranja a bogme i bez placanja.A bogme i vreme je da kaznimo ove nase dahije ili ugnjetavace koji su planirali da plate 27-34 dinara suncokret a bogme su planirali zavrtane usiju na repro materijalu.
 
dok god je drzava siromasna tajkuni ce biti na "vlasti" jos ce dugo nama zavrtati usi. ovo godine je dodro ispalo sa cenom, al svaka godina za sebe, i nemozes biti pametan sta i koliko sejati, znam samo da cu jos jednu godinu da preskocim sa psenicom...
 
kod nas pre oko dve nedelje doplaceno konacno 5.60 din/kg za najmanje kolicine, a za vece + 1-4%.akontacija je bila 50 din.ovo su cene sa 5% pdv-a.znaci ninimalna cena je bila 55.60 din/kg
 
Nazad
Vrh