Cena suncokreta rod 2012. g.

Seme moglo jeftinije, a cena malo vise. Npr Neoma 180 eura (pocek), a suncokret 55 din. Onako, bas realno
 
To i ja mislim savato aj za seme sto je skuplje uredu,al 2 dinara manje na kolicinu to mi nestima nikako,neznam sad ako ostane tako a neverujem da ce da doplate tih 2 din ja vise nesaradjujem sa doticnoma.
 
To im treba kazati u lice, da ce da das robu drugima jer su platili manje od drugih otkupljivaca, ima 50-50% sanse da ti doplate razliku.
 
Kod nas su LG racunali 165e veliku vrecu, placanje suncokretom u vreme zetve.(Milenijum BNS)
Na drugom otkupnom mestu nema euro zaduzenja i racunali su oko 550 kg merkantilnog suncokreta 1 veliku vrecu semena.
Na trecem otkupnom mestu,kilaza suncokreta koja je bila zaduzena racunali su po ceni od 31,5 din/kg a sve sto pretekne po 55din/kg.
 
Mislim da je u toj firmi u ugovoru stojala zagarantovana cena od 31,5 i to su racunali u razduzenju.Ne radim sa njima pa neznam sta je konkretno pisalo u ugovoru ali znam da ih ljudi pljuju samo tako.
 
I ovde su mnogi bili zaduženi bili u suncokretu pa su posle plakali.
Milenijum ove godine nije imao odloženo u robi samo u euru.I ta kombinacija je paorima najviše odgovarala.
 
I ove je vec bilo papreno. I mislim da su vec preterali sa cenom semena, tako da ne ocekujem nikakva povecanja, cak sta vise smanjenje.
 
Imali 100% i ugovaranje u paritetu,znam da su se neki cesali i gde ih ne svrbi.
imali ali si ti birao sta hoces niko te nije nagovarao, ovi ljudi sa kojima ja radim su me svaki put pitali ,evro ili paritet i svo vreme mi pokazivali zaduzenje koje je u eurima a koje u suncokretu.Krajnje korektan odnos kakav i treba da bude. Na obostrano zadovoljstvo.
 
Kod nas Raca je isplatio avansno suncokret po 50 din zatim po 54 din. Jos uvek nije isplatio razliku do 55 din. Dali ima istih slucajeva jos na nekim mestima? Sto se tice soje isplatio je jos 4 din. Konacna 69 din!!!
 
Nazad
Vrh