Cena suncokreta rod 2012. g.

Ovo je cena kod Agroiličin ili Agroiličić Novi Bečej a otkupno mesto mu je u Bašaid .
Agrotehnika ništa specijalno,sve njive sem jedne koju sutra radimo su u jesen dobile 80 kg MAP-a i u proleće pre setve 70 kg ureje.
Neke njive su orane a neke su istanjirane i podrivane,Zatvaranje brazde drljačom kad vreme dozvoli ,setvospremač ,setva na 22,6 .Prskano sa acetohlorom i zeazinom.Sve parcele su jednom ošpartane .Na nekim parcelama je bilo korektivno prskanje od sirka.
Prvi rok setve mi je bio 12 IV na lakšim zemljištima i tu mi je prosečan prinos 1820 kg .Drugi rok setve ,28 i29.04 na težim zemljištima ,za sada prosek preko 2600 kg..Sutra nastavljamo .
 
[h=2]PRODEX [/h] [TABLE="class: tabla"]
[TR="class: mild"]
[TH]31.08.2012.[/TH]
[TD] 267,52
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[TD="class: vred valueUp"]+1,34[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[h=2]27. 08. do 31. 08. 2012.[/h] [TABLE="class: tabla"]
[TR="class: lite"]
[TH]Finansijski[/TH]
[TD] 223.357.050 din
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
[TH]Količinski[/TH]
[TD] 7.100 tone
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Kukuruz[/TH]
[TD] 28,14 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
[TH]Pšenica[/TH]
[TD] 30,28 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Suncokret[/TH]
[TD] 58,32 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
up.gif
:bravo::bravo::bravo::bravo:
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Soja[/TH]
[TD] 71,30 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"] [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Koliko sam ja upoznat,na nasem terenu najbolje placa,jedna uljarica iz Srbije,salju svoje kamione i dobije se skoro 60din/kg akontaciono.
Znam da lokalni odkupljivaci negoduju zbog prisustva iste.
 
Kome je najbolje predati suncokret u Pozarevackom kraju i da li znate kako se krece otkupna cena u tom kraju? Pozdrav svima
 
Mene su juče zvali iz jedne firme iz NS, kažu "Za vaših 200 T suncokreta samo recite cenu, a mi ćemo videti da vam izađemo u susret".
Pitam se koliko će ljudi sejati suncokret naredne godine? :)
 
Nazad
Vrh