Cena suncokreta rod 2012. g.

Kod mene je 44.10 dinara....
 
[h=2]PRODEX [/h] [TABLE="class: tabla"]
[TR="class: mild"]
[TH]24.08.2012.[/TH]
[TD] 262,36
[/TD]
[TD="class: updn"]
eq.gif
[/TD]
[TD="class: vred valueEq"]0,00[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[h=2]20. 08. do 24. 08. 2012.[/h] [TABLE="class: tabla"]
[TR="class: lite"]
[TH]Finansijski[/TH]
[TD] 23.097.688 din
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
[TH]Količinski[/TH]
[TD] 724,32 tone
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Kukuruz[/TH]
[TD] 28,08 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif

[/TD]
[/TR]
[TR="class: mild"]
[TH]Pšenica[/TH]
[TD] 28,22 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif

[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Suncokret[/TH]
[TD] 54,00 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"] :bravo::bravo::bravo::bravo:
[/TD]
[/TR]
[TR="class: lite"]
[TH]Soja[/TH]
[TD] 76,88 din/kg*
[/TD]
[TD="class: updn"]
dn.gif
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: pdv, colspan: 3"]*cene su izražene sa PDV[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
juce ujutro kod MK kazu bio 53din,ja odnesem uvece oni kazu pala cena na 50 din avansno.e pa necemo tako,nazovem doo produkt covek kaze 52 avans.ja okrenem traktor i prikolicu kazem ovima dovidjenja-prijatno i odnesem u doo-produkt zr.
 
Iz svega što je na ovim stranicama izneto do sada, čini mi se da se može izvesti vrlo pozitivan zaključak - OVE GODINE NEMA DOGOVORA IZMEĐU TAJKUNA O NIŽOJ CENI SUNCOKRETA!
Sećam se kako je bilo prošlih godina, navodni "tajni" sastanci između najvećih igrača, sav suncokret predat a nema nagoveštaja o konačnoj ceni i sl.
Sada kada je nestašica, deluje da tržišna utakmica ide nešto drugačijim tokom.
Šta vi mislite o tome?
 
Pa par stranica unazad ja sam napisao ceo esej o tome.Ovoga puta ide izvoz VS prerada.Na obe strane jaki igrači i pitanje je ko će navući državu na svoju vodenicu.Nama proizvođačima odgovara da izvoznici dižu cene ali se bojim da će jednog momenta država morati da reaguje i zaustavi rast cene suncokreta na bilo koji način.
 
Koliko da ocekujemo cenu ulja u radnjama, ako je suncokret preko 50din placen? :sta: Mi smo lagerovali 2 kartona ulja po starim cenama.:osmeh:
 
Evo baš sam se nasekirao što će ulje biti 180din/lit.Neka gospoda kupe svinje od naših stočara i eto masti koliko hoćeš.Dobro i ratarima i stočarima.
 
Nije dobro sto ce osnovne zivotne namirnice (brasno, ulje, secer, meso) da poskupe toliko. Plate i penzije ne mogu da prate taj rast cena. Ja bih najvise voleo da je su rodili usevi kao u prosecnoj godini i da su cene nize. Ovo ce dovesti do jos veceg raslojavanja ljudi.
Zivim i od mesecnog primanja i poljoprivrede, i primecujem da svaki mesec sve manje i manje robe mogu da kupim od tog mesecnog prihoda.
 
Evo baš sam se nasekirao što će ulje biti 180din/lit.Neka gospoda kupe svinje od naših stočara i eto masti koliko hoćeš.Dobro i ratarima i stočarima.
Ma ajd ne lu... 1 kg masti kod nas otkupljuju po 200 i vise dinara a lokalna mesara prodaje po 280 upakovano kao salama

- - - - - - - - - -

Nije dobro sto ce osnovne zivotne namirnice (brasno, ulje, secer, meso) da poskupe toliko. Plate i penzije ne mogu da prate taj rast cena. Ja bih najvise voleo da je su rodili usevi kao u prosecnoj godini i da su cene nize. Ovo ce dovesti do jos veceg raslojavanja ljudi.
Zivim i od mesecnog primanja i poljoprivrede, i primecujem da svaki mesec sve manje i manje robe mogu da kupim od tog mesecnog prihoda.
Pa dokle na nasim ledjima da nosimo celu ekonomiju , po gradovima voze sve novija i novija vozila , idu na letovanja i zimovanja , dokle da mi budemo nizi stalez gradjana

- - - - - - - - - -

@diklofen
da nebude nejasnoca , mast je vec skupa
 
Nazad
Vrh