Cena suncokreta 2022.

Protesti su plavi,vi kao trazite vise , mi damo manje,nadjemo se na sredini,sledece godine ni slucajno ne razmislimo da realno povecamo subvencije,nego nastavimo davanje po sistemu ko blize vatri,procenat sistem,svake godine jedni te isti dobiju za masine,dok nekima stalno fali "onaj papir",zene i cerke nosioci,ni dan danas ne znaju gde su im njive,ali boze moj,podstice se ,satro,nema veze sto svi u okruzenju imaju vise po ha,jer to kod nas "nije dalo rezutate",prava istina da ovakvom raspodelom ostane mnogo vise sredstava za davanja gore navedenim,imali jendog ministra,dobili jos "boljeg",strucnjak iz fotelje,ne pitaj dal zna ko se muze ,krava ili bik,nije komunizam ,ali nije ni mnogo drugacije,samo je celofan promenuo boju,tesko onom ko nema alternativu,pa mora da "posluje" u ovom sistemu,posteno.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ljudi,aj jedno prosto pitanje. Da li mislite da bi doplatili tih 7.8din za suncokret bez protesta? Trazilo se vise i naravno da se nije sve dobilo,pitanje da li ce svi dobiti i tu doplatu za suncokret. Napadate ljude koji su ginuli na ulicama zato sto nije sve od zahteva ispunjeno,stvarno ne znam odakle vam pravo. Da nije bilo protesta,bukvalno nikakvih doplata ne bi ni bilo.
 
Dakle ovi koji nisu imali ili su imali bas u maloj meri posejan suncokret a izasli su, pomalo su ludaci?!
Prilika nakon 10 godina mirovanja sa nase strane i karanja sa njihove strane je pukla tako lako da nisu se ni oni nadali da ce tako izaci na kraj!
Dakle protesti su bili iskljucivo za vecu cenu suncokreta?!
Ako mi do sad nije bilo sve jasno sad sam sve shvatio!
 
@Peet Јел си ти изашао сад на протесте? Ако јеси скидам капу, ако ниси, незнам чему коментарисање...

Ја небраним никога, али мислим да је код нас у пољопривреди одавно све изгубљено, и још ће много воде протећи Дунавом док се нешто непромени...

Притом, волео би да видим да ли има неког да није поднео то за сунцокрет...
 
Peet,mi izgleda svi isto mislimo ali se ne razumemo. Ne mozemo pljuvati jedni druge,zato sto nisu ispunjene sve tačke po zahtevu.
 
@Peet Јел си ти изашао сад на протесте? Ако јеси скидам капу, ако ниси, незнам чему коментарисање...

Ја небраним никога, али мислим да је код нас у пољопривреди одавно све изгубљено, и још ће много воде протећи Дунавом док се нешто непромени...

Притом, волео би да видим да ли има неког да није поднео то за сунцокрет...
Pa mislim da ne bih imao potrebe ni rec da kazem u slucaju da mi je traktor ostao kuci!
 
Poslednja izmena:
Peet,mi izgleda svi isto mislimo ali se ne razumemo. Ne mozemo pljuvati jedni druge,zato sto nisu ispunjene sve tačke po zahtevu.
Nije stvar u pljuvanju, nego kazes da se napadaju ljudi koji su ginuli na ulicama.
Niko ne napada te neduzne ljude koji su ispali ovce jer je na pregovore otisao Saja i Paja. Napad je ka pregovaracima, ka onim nekim ljudima koji su nosili inicijativu a nisu otisli na pregovore, ka onima koji su se povukli kad su trebali biti jos jaci i ka onima koji su iznutra krenuli da razbiju temelje protesta.
 
Peet,mi izgleda svi isto mislimo ali se ne razumemo. Ne mozemo pljuvati jedni druge,zato sto nisu ispunjene sve tačke po zahtevu.
Milovane pogledaj samo onaj drugi dokument i vidi kome je vlada dala odgovor. Bice ti jasno ciji su zahtevi ispunjeni, a ko je ignorisan i ko se preporucio da dalje ucestvuje u kreiranju nekih novih mera u poljoprivredi.
 
Nije stvar u pljuvanju, nego kazes da se napadaju ljudi koji su ginuli na ulicama.
Niko ne napada te neduzne ljude koji su ispali ovce jer je na pregovore otisao Saja i Paja. Napad je ka pregovaracima, ka onim nekim ljudima koji su nosili inicijativu a nisu otisli na pregovore, ka onima koji su se povukli kad su trebali biti jos jaci i ka onima koji su iznutra krenuli da razbiju temelje protesta.
Још једно питање: што непокушаш да направиш удружење?

Па да се ти питаш мало више (испред удружења), а не овако из фотеље?
 
E sad mnogo pametan zakljucak! Ovakvo tumacenje je samo pljuvanje po kritici koju sam naveo i nista drugo osim toga!
Sad kontra pitanje, jesi ti ucestvovao? Jesi bio medju organizatorima?
Jel ti godi sve sto su pregovarali?
 
E sad mnogo pametan zakljucak! Ovakvo tumacenje je samo pljuvanje po kritici koju sam naveo i nista drugo osim toga!
Sad kontra pitanje, jesi ti ucestvovao? Jesi bio medju organizatorima?
Jel ti godi sve sto su pregovarali?
Uz dužno poštovanje, ti si samo jedan običan poljoprivrednik a ja sam predstavljao jedan ceo okrug i moje mišljenje nije bilo samo moje, već celog okruga, ono što je još zakomplikovalo stvar je sesti za sto gde sedi još ljudi koji predstavljaju ljude na nekoj od blokada. Najpoštenije je bilo što je svaka blokada imala nekog od predstavnika na razgovoru, pa tako i Pančevo. To znači sledeće da ja nisam tvojom zaslugom na pregovorima, već zaslugom svojih ljudi, koji su blokirali, a jednog trenutka su rekli, sada nećemo, to je dovoljno. Ja bi voleo da razumeš, ali ti nećeš, takvih je mnogo, da me ne razumeš pogrešno, tvoje mišljenje je bitno ali vredi onoliko, koliko ljudi si izveo na ulicu. Što bi bio zaključak sledeći, okupiš ljude oko sebe, napraviš udruženje i promeniš odnos ove države prema poljoprivredi, ja ti kažem svaka čast, do tada nije korektno da prozivaš nekoga za nešto za šta nemaš veze. Bez ljutnje
 
Pa sto se ne izdvojite ocigledno ste sami sebi dovoljni? Nas je okupio Radoslav, i ljudi oko njega, ocigledno je da ste zastupali samo svoje interese, oko cene suncokreta, a ne one sto je zahtevano..Moje mišljenje je da bi se vise dobilo, subvencijama po ha, plavim dizelom, pomoc stocarima za mleko i meso, pomoc vocarima, ovako su nas samo razbili i deo je ljudi dobio za suncokret. A sta cemo sutra? Potrosicemo i te pare od suncokreta, nekom i nije rodio, a losa i soja i kukuruz bili, a treba krenuti novu sezonu...
 
Milovane pogledaj samo onaj drugi dokument i vidi kome je vlada dala odgovor. Bice ti jasno ciji su zahtevi ispunjeni, a ko je ignorisan i ko se preporucio da dalje ucestvuje u kreiranju nekih novih mera u poljoprivredi.
Evo drugog dežurnog, Aj sad i tebi da odgovorim, vidim baš si besan, bio si i do sada samo nisam uspeo da ti se obratim a nisam ni video neku potrebu, sada imam jel je počela realizacija dogovorenog. Nego prvo da proverimo neke stvari, jel ste bili na ulici tokom blokada, jel ste držali neku od glavnih saobraćajnica blokiranih, jel vam se zbog toga obratio neko na ulici od predstavnika ministarstva ili opštinskog većnika za poljoprivredu? Ako jeste onda mora da ste imali nekog predstavnika u Vladi tokom pregovora, obavestite nas ko je to bio. Vidim ovde se spominje spisak zahteva, zahtevi treba da su neki maksimum a dogovor je neki kompromis. Da se i ti ne naljutiš, do godine da okupiš ljude oko sebe,napraviš udruženje, zavedeš u apr, verujem da ima puno istomišljenika,sličnih razmišljanja i onda uđeš u popravljanje statusa poljoprivrednika, do tada, a možda ti to niko nije rekao, predstavljaš samo sebe a tvoje mišljenje je mišljenje jednog nezadovoljnog poljoprivrednika, imaš pravo na to, ali nemaš težinu...
 
Pa sto se ne izdvojite ocigledno ste sami sebi dovoljni? Nas je okupio Radoslav, i ljudi oko njega, ocigledno je da ste zastupali samo svoje interese, oko cene suncokreta, a ne one sto je zahtevano..Moje mišljenje je da bi se vise dobilo, subvencijama po ha, plavim dizelom, pomoc stocarima za mleko i meso, pomoc vocarima, ovako su nas samo razbili i deo je ljudi dobio za suncokret. A sta cemo sutra? Potrosicemo i te pare od suncokreta, nekom i nije rodio, a losa i soja i kukuruz bili, a treba krenuti novu sezonu...
Jel ti veruješ u deda mraza i spisak lepih želja? Mi smo bili svojom zaslugom na pregovorima i imali svoje mišljenje i stavove. Radoslavu svaka čast, nemam ništa loše da kažem, ali Radoslav nije bio na zadnjem razgovoru, imao je valjan privatan razlog i to je ok. Ali jeben je to posao pregovarati sa državom, voleo bi baš ti da si bio tamo i video Slankamenca i sl koji su bili sa iste strane stola kao i ja. Ljudi ono je bilo zezanje i podjebavanje, verujte ja sam u jednom trenutku pomislio da će nas pobacati sa sprata. 99,9%uopšte nezna o čemu pričam
 
E sad mnogo pametan zakljucak! Ovakvo tumacenje je samo pljuvanje po kritici koju sam naveo i nista drugo osim toga!
Sad kontra pitanje, jesi ti ucestvovao? Jesi bio medju organizatorima?
Jel ti godi sve sto su pregovarali?

Значи држиш се девизе напад је најбоља одбрана?

Нисам учествовао, тј био сам један дан у Нс, али сам упућен мало од почетка, и једноставно нисам себе хтео да дајем за виши циљ а да ме после пљују и курта и мурта...

Такође мислим да стихијски протестима, без озбиљне организације нема ни озбиљности пољопривреде...

Мој први став о пољопривреди је да треба да се уведе професионализација, и да је овај систем субвенционисање јако лош (богати се још више богате, а сиромашни пропадају)...

Али сад да напишемо надугачко, хтео сам сако да кажем да је најлакше пљувати по нечему из фотеље...

То је као и фудбал, сви смo ми селектори од куће...
 
Jel ti veruješ u deda mraza i spisak lepih želja? Mi smo bili svojom zaslugom na pregovorima i imali svoje mišljenje i stavove. Radoslavu svaka čast, nemam ništa loše da kažem, ali Radoslav nije bio na zadnjem razgovoru, imao je valjan privatan razlog i to je ok. Ali jeben je to posao pregovarati sa državom, voleo bi baš ti da si bio tamo i video Slankamenca i sl koji su bili sa iste strane stola kao i ja. Ljudi ono je bilo zezanje i podjebavanje, verujte ja sam u jednom trenutku pomislio da će nas pobacati sa sprata. 99,9%uopšte nezna o čemu pričam
Sve ja razumem, ali mi jedinstva nemamo, nama je ovo bila prilika da okupimo vise udruzenja, da zastupamo iste stavove, da bude sto vise ljudi, da bude sto vise zadovoljnih. Ovako smo uradili sta? Nista, poljoprivreda se ne radi od danas do sutra, i definitivno ovakve podrske nece biti skoro, neke nade za bolje sutra, pa makar i izgubili taj suncokret.
 
Jel ti veruješ u deda mraza i spisak lepih želja? Mi smo bili svojom zaslugom na pregovorima i imali svoje mišljenje i stavove. Radoslavu svaka čast, nemam ništa loše da kažem, ali Radoslav nije bio na zadnjem razgovoru, imao je valjan privatan razlog i to je ok. Ali jeben je to posao pregovarati sa državom, voleo bi baš ti da si bio tamo i video Slankamenca i sl koji su bili sa iste strane stola kao i ja. Ljudi ono je bilo zezanje i podjebavanje, verujte ja sam u jednom trenutku pomislio da će nas pobacati sa sprata. 99,9%uopšte nezna o čemu pričam
Ko da Vas pobaca sa sprata?... i zbog cega?...
 
Sve ja razumem, ali mi jedinstva nemamo, nama je ovo bila prilika da okupimo vise udruzenja, da zastupamo iste stavove, da bude sto vise ljudi, da bude sto vise zadovoljnih. Ovako smo uradili sta? Nista, poljoprivreda se ne radi od danas do sutra, i definitivno ovakve podrske nece biti skoro, neke nade za bolje sutra, pa makar i izgubili taj suncokret.
Koja podrška, pa jel si svestan da su na pregovorima iz minuta u minut znali koliko je traktora na ulici i policija je imala obavezu da podnosi izveštaj svakog minuta. Neki kažu da je bilo oko 1200 traktora, ako je za vas to velika podrška onda dobro
 
Nazad
Vrh