Cena suncokreta 2022.

Pitanje u vezi otpremnice...ko izdaje otpremnicu?...Kupac-otkupljivac suncokreta ili prodavac-poljoprivrednik suncokreta??
 
I sad na kraju jel treba u setvenoj strukturi da stoji suncokret ili ne treba?
Мени је за нешто друго требала потврда о активном статусу, па уједно затражио и сетверну струкутру, добио је и видео да у њој није било сунцокрета (било пре неколико година да га заиста нисам сејао, па ти подаци остали још од пре короне), па регистровао промену, тј унео и сунцокрет. И то не због тога што сам знао да ли ће да треба или не за ову доплату, већ "за сваки случај". Укратко, може промена да се направи и у овом моменту.

Него, у вези попуњавања захтева... Она ставка "II Подаци о испорученом и продатом сунцокрету рода 2022. - правном лицу или предузетнику који се бави.... бла-бла-бла..." - можда и пише у пропратном тексту поред захтева, али нисам приметио: ми смртници који смо просто предали некоме тај сунцокрет, у ту табелу не уносимо ништа?
 
Meni su kod otkupljivaca rekli da tu unesem ja podatke. Da prepisem s onih otpremnica/racuna sto sam dobio od otkupljivaca. Datum i broj racuna, kolicina koju sam naplatio i cena, i valjda datum kantarske potvrde i njen broj, i ime firme kojoj sam prodao. Posto smo mi predali overenu kantarsku, nisam isao u knjizaru po te papire. Mi smo tako protumacili, pa kako nam bude.
Ali ako vec nisi predao, bolje ujutru njih nazovi pa pitaj, samo sto sam ja ubedjen d ni oni ne znaju da protumace to.
 
Nazad
Vrh