Cena suncokreta 2022.

Da li je neko obavešten o dopuni ovog poziva ? Navodno treba da izađe dopuna ili objašnjenje u vezi ovih zavrzlama .
 
Било би лепо од њих да то учине и још да то учине у догледном времену.
 
Veruj mi da ne znam .Ta dopuna se spominje već nekoliko dana ali nikako da ugleda svetlo dana.
 
Para ce mozda biti tek iz novog budzeta za sl godinu, ovaj je odavno potrosen.. Ali kad sam cuo kako funkcionisu "evropski fondovi" pre par dana (nisam se ranije interesovao za to jer generalno nisam za tu evropsku uniju nikad bio), kako tu oni kao "daju" bespovratna novcana sredstva drzavama clanicama a u stvari evropska unija uzima procenat svake drzave kroz PDV i tako recimo maznu 10 mil, vrate nam 7, mi srecni ko kucici u stvari nas zavrnuli..
 
Prepoloviće nam subvencije pa će te pare uplatiti za suncokret?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ako pises po ruski sigurno ces proci!🤪
Ma cu da pisem i na starogrcki samo da prodjem i ja i ostali.😁. Imao sam situaciju gde sam odbijen sa formularom pisanim latinicom kad sam podnosio zahtev za internacionalnu dozvolu a i kad sam popunjavao biljnu strukturu ovog proleca isto zbog latinice. Uglavnom,popunio i ovo latinicom i poslao danas pa sta mu Bog da....
 
Uglavnom je neko pravilo da se pise onim pismom kojim je i sam zahtev ispisan. :)
Nevezano za ovo, tako bi trebalo bilo koji formular popunjavati.
 
Ko pita ,ne skita .
Nismo u PDV.
Da li popunjavamo prvo polje ,ako popunjavamo koji br računa upisujemo?
 
Kada si išao na obračun dobio si račun na kom piše koliko si robe predao i koliko treba da ti se uplati e tu se upisuje taj broj računa i datum izdavanja.
 
Da li popunjavamo prvo polje ,ako popunjavamo koji br računa upisujemo?
To питање сам и ја поставио пре неки дан. По томе што пише, не препознајем себе као правно лице или предузетника, па мислим да се то поље не дотиче нас обичних произвођача.

Данас сам слободан и отићићу до откупног места, да чујем шта ће да ми кажу у вези попуњавања тих поља.
 
Ја сам у прво поље уписао број фактуре коју ми је издао откупљивач и датум када је фактурисано. У друго поље број отпремнице и датум када сам му ја као ПГ издао отпремницу.
 
Danas idem da predam papire u lokalnu Agenciju koja postoji pri gradskoj upravi za pomoć, pa ću vam sve reći. Čuo sam da traže ovi iz BG i otpremnicu, što nema veze sa vezom ali mora se tako pa mi je skladištar i to uradio. Čovek je njih zvao da pita kako da postupi sa situacijom gde je prvo isplatio 60 dinara a posle doplatu, jedva su se nekako dogovorili. A kada je postavio pitanje kako da reguliše situaciju kada neko preda svoju robu, a onda zbog izbegavanja PDV prebaci na drugo gazdinstvo- to je ostalo bez odgovora. Kako sam uzeo đubrivo za moje potrebe radio sam kompenzaciju.
Nosim im :

1. vagarsku odvagu
2. otpremnicu
3. izjava o kompenzaciji
4. ugovora o kompenzaciji - koji mislim da je bez veze i da nema potrebe, radim 38 godina ove poslove i znam da ovo ne treba ali nek im bude,
5. fiskalni račun sa prilogom ( on je na iznos bez PDV, to će mi biti naknadno uplaćeno na moj račun),
6. Zahtev ručno popunjen,
7. velika koverta za slanje poštom.
 
pri slanju obavezno traziti sa povratnicom,ovo mi je popunjeno na prijemnom mestu,vlasnik mi kaze da su sva prijemna mesta dobila dopis i da im je u obavezi da izadju u susret ljudima sa dokumentima i pri popunjavanju( ja ovako lep rukopis i nemam,vlasnica je popunjavala😁),moje je bilo samo da odem do banke za izvod i on se vadi za odredjen period tj recimo od 20.8.do 20.9.samo da se na njemu vidi priliv novca od suncokreta. Znaci treba od papira koje sam ja slao zahtev,izvod overen iz banke,otkupni list tj priznanica,izjava o prebijanju tj kompenzaciji,prijemnica sa kolicinom robe koja je predata,papir za doplatu i koverat A4 formata,odredjana otkupna mesta su dobila i on je vec adresiran samo se dodaju vasi podaci na njemu. Prva slika je koverat,iduce tri su taj zahtev i samo se ovo kao popunjava i zaokruzuje(izvinjavam se na upaljacu i federmezu koji namerno zaklanjaju odredjene podatke)peta je izvod iz banke,sesta je kompenzacija tj prebijanje odredjenog duga,sedma i osma slika su vagarski listovi a u mom slucaju su istampali da ne saljem sve vagarske papire nego samo da ima na jednom papiru, a osma je otkupni list tj priznanica koji dobijate od prijemnog mesta,silosa ili sta vec gde ste predali robu,na njemu su podaci silosa,vasi podaci o gazdinstvu ili i sta kako ide vec i podaci koliko je robe predato,po kojoj ceni,i koliko para je isplaceno. Ja sam dobio 67 dinara i nemam doplate i za taj mehanizam ne znam koji papiri idu,samo ako uspem da ostvarim ovu doplatu od ministarstva i to je to. Ja to poslao pa sta mi Bog da mada cisto sumnjam realno da cu uspeti,clanovi partije ce dobiti,pa podobni i na kraju lutrija za nekog srecnika od nas da kazu da su isplatili i obicnoj raji. Svima srecno ljudi!
 
Nazad
Vrh