Cena suncokreta 2016

Imas pivo od mene mikulas! Normalno i zbog cene i zbog toga sto si prvi koji si sa nekom sigurnoscu tako nesto izjavio!:ppozdrav:
 
Meni u petak ponudjeno 297 evra sa pdv-om...potpises ugovor,placanje po isporuci suncokreta...to je cena za minimalno 100 tona.
 
Cene nema i neće se znati izgleda dok se ne pokosi. Avans daju, ko se kako dogovori.
 
Meni u petak ponudjeno 297 evra sa pdv-om...potpises ugovor,placanje po isporuci suncokreta...to je cena za minimalno 100 tona.[/QUOTE ]
Mogu lagano da ti spuste jos cenu sa tih 297e,kao sto su uradili i sa psenicom koja je bila u pocetak 16din i isla ka 17din pa kad su videli da blesavo rodi onda su spustili na 13-14din,isto tako i sa repicom bila u pocetku 44din pa onda su jedva isplatili i tih 40din pa sam posle cuo da je cena jos otisla dole ka 35din sad ne znam tacno da li je to istina ali vidim tako kazu kod nas u zadruzi.
 
Za suncokret se ozbiljno prica o ceni ispod 36 dinara.Mada mislim da ce svi juriti suncokret jer su tu marze najvece od svih kultura.
 
Komso kao u temi u ceni kuuruza bio na veceri i dotakli se cene i suncokreta pojavila se jos jedna ozbiljna ekipa koja izvozi suncokret moguce i da ce bude cena u rasponu od 36 do 40 rsd po kg....
 
U svakom slucaju cena ce zavisiti od cene na svetskoj berzi, medjutim Viktorija nije jedini trgovac tako da ako bude interesa i krene izvoz morace i domaci preradjivaci da se prilagodjavaju jer ce onda ostati bez sirovina za svoju industriju
 
Uros Davidovic objavio da su zadruge koje rade sa Victorijom izasle sa cenom od 280eur/t.
 
Agromilenijum u Uljmi zove kooperante i nudi konacnu cenu od 285e/t,ko zakljuci nema doplate ako bude visa cena,isti princip vazi i ako bude niza cena.
Da napomenem,posluju iskljucivo sa Viktorijom...
 
tako je bilo i sa psenicom,na sajmu sam imao ponudu za 17din/kg par dana u zetvi bila 16din a kad je krenula zetva punom parom onda 15din,kad si otisao na obracun 14din,tako ce biti i sa suncokretom kad oni diktiraju cenu,i sa repicom isti slucaj,a uvek je repica bila skuplja od suncokreta.
 
Nazad
Vrh