Cena suncokreta 2016

Prosle godine je uljara Bimal dosta otkupila suncokreta i pomrsila konce MK komercu a Vital je nesto slabo radio. Ove godine trebalo bi da neka nova uljara u Tuzli navodno proradi a i Vital da radi punim kapacitetom kazu da se sprema Crnjanska uljara da proradi ,tako da je velka konkurencija pa videcemo.Naravno nezaboravite Dijamant i to da je Todoric prodao svu zemlju Matijevicu i da nema svoju proizvodnju suncokreta.
Kao i za kukuruz MK sto kako cujem nudi 15 din na zeleno , samo da dodam da Almeks u Zrenjaninu povecava kapacitete prerade kukuruza u skrob a oni dosta mogu da povuku a i prodali su staru centrifugu za skrob neko Novosadskoj firmi nisam sigurn , te dve centrifuge za skrob mogu bukvalno rod iz pola Vojvodine kukuruza da prerade ,silne neke vagone za 24h preradjuju .Tako da MK malo oprezno ide u otkup ove godine jer su se pojavili i drugi mozda ne bas toliko jaki ali ozbiljni u nameri da prerdjuju robu.Nezaboravite da je Almeks u nazad tri godine na pocetku zetve kukuruza davao bar za 3 din vecu cenu za kukuruz nego ostali.Tako je i ove godine sa suncokretom situacija u nasu korist.Zito nemojte da stavljate u isti kos sa Kukuruzom i suncokretom jer je zito hrana za sirotinju

- - - - - - - - - -

http://www.avaz.ba/clanak/244407/bi...k/244407/bimal-izvozi-jestivo-ulje-u-maleziju
procitajte ovaj tekst mozda nesto i bude dobro za nas vlada nemoze da zabrani izvoz uljarica jer i ako to urade izvozice se sirovo ulje

- - - - - - - - - -

http://www.akta.ba/bs/Vijest/investicije/doboj-dobija-uljaru-i-fabriku-za-preradu-voca-i-povrca/61212

- - - - - - - - - -

pitanje je koliko ce nas preveslati oko cene
 
Poslednja izmena:
Poljoprivrednike bi zadovoljila cena i od 42 din/kg, ali ima saznanja da će u žetvi uljare ponuditi cenu od 38 din/kg sa PDV-om. Da bi izbegli ucene, kako sumnjaju, od kartelski organizovanih domaćih uljara, Unija poljoprivrednika iz Sremske Mitrovice već je sklopila dogovor sa dve uljare u inostranstvu za uslužnu preradu suncokreta u sirovo ulje i sačmu i obezbedili su kupce za te proizvode, kaže predsednik te asocijacije Zlatan Đurić.
Prvo smo obezbedili kupca za izvoz sirovog suncokretovog ulja i sačme. Onda je postignut dogovor sa dve manje uljare za uslužnu preradu u to ulje. Jedino tako možemo postići veću cenu do dva dinara, plus da na to preuzmemo troškove transporta kamiona do njiva. Jedino tako možemo da dostignemo cenu od 40-41 dinara, uz rokove plaćanja do 15 dana – kaže Zlatan Đurić.
http://agrovizija.rs/index.php?id=3784
 
Tu pricu serviraju novinarima otkupljivaci,problem je u tome sto suncokret kada se preda nije kao psenica i kukuruz da mozes da je podignes sa lagera da drzis na lageru pa da prodas drugome ko da vise i da platis izlaz is silosa jer on nije lager roba .E tu najvecu ulogu u toj prici igra onaj kome predas sa kime si ugovorio proizvodnju jer on mora da se odluci kome ce je dati jer , je verovatno povukao avanse za suncokret da bi razduzio kod banke repromaterijal koji nam je dao za setvu a on platio kreditom tako da pokupi kajmak jer ce nama naplatiti kamatu i tako dalje. Sustina cele price je u tome koliko je taj sto mu predas bude fer i plati nam bez velikih marzi, mada se oni izdogovaraju oko toga da neodstupaju jedni od drugih mnogo.
Sta se desilo kod nas recimo trenutno jedni zito placaju 14din neki 15din a neki cak 16 dinara i to u saroliko u tri cetiri sela i sad dolazi do problema placanja arende culi jedni od drugih pa se bune .Dali se bore oko koperanata niko nezna ali ovi sto placaju 16 din ne odustaju od cene kome i sta daju niko nezna ali se zito izvlaci iz silosa i pravo u luku

- - - - - - - - - -

ista je jos interesantno za zito MK najvise skida najmanje placa 14din a ovi drugi skoro pa tel kel placaju ljudi poceli vec da ih obilaze mada vidim cetiri nove celije su podigli za mesec dana valjda ocekuju guzvu na prijemu u septembru jer ce se suncokret i kukuruz malo sudarati na jesen sto se tice zetve zajedno ce se kositi u jednom momentu.A cujem da se stare piste i vage renoviraju za otkup suncokreta koje nisu radile zadnjih 10godina i pojavljuju se novi otkupljivaci samo da im das robu tvrde da ce u roku pola sata placati kad sidjes sa vage svi bi da trguju da zarade zato kazem suncokret je drukcija roba od zita i kukuruza on neide na lager sta si otkupio u sezoni otkupio si posle nema vise robe

- - - - - - - - - -

Te kalkulacije sa cenom malo nepiju vodu , pojavi li se jedan stranac kome treba kolicina jer nece da se zeza na sitno posto mutreba dal zrno suncokreta ili sirovo ulja dace vecu cenu i svi ce morati da ga prate mozda cak i preko njega da idu jer ostaju bez robe a zarada je samo na kvantitetu otkupa sto vise to bolje . Drzavi to odgovara jer vise novca ulazi u sistem automacki se puni budzet.
Tako da sa uvazenim gospodinom Suncokretom se nikada nezna kad moze da opali dal ovako ili onako vreme ce pokazati znajte da ako vam budu nudili avanse bice cena dobra a ako ne tako nam je kako nam je

- - - - - - - - - -

ja sam optimista sto se tice cene

sto bi rekli javlja mi se u snu

- - - - - - - - - -

https://www.youtube.com/watch?v=df-oNP3TI1s
 
Ja sam dogovorio da uzmem avans od 100e po ugovorenim ha, prvo nisam hteo, a posle razmisljam, bolje da stoje pare kod mene.
Znaci bice dobra cena !!!
 
Po cemu si zakljucio da ce biti dobra cena?

- - - - - - - - -
 
Poslednja izmena:
alo ljudi pa jel ste vi normalni koji vam je?
ja sam jednom napisao koja ce d bude cena i necu sto puta da ponavljam
 
Na zalost od ocekivane cene suncokreta izgleda nece biti nista... Ode Budimpesta opet dole... a mi smo po pravilu jos dole.... Znaci kod nas do 300e/t
 
Dali se zna nesto o ceni?

Kolilo sam cuo izgleda da ce cena biti od 25-27 din......

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Ovde pocinje da se pise samo da bi se pisalo i palila vatra,niko nekaze imam 99% tacnu informaciju.
Ovu temu bi bilo najbolje zatvoriti do 20.augusta, ovde ima vrlo malo pametnih poruka, ovde piše izgleda ko je šta sanjao a ne koji ima pouzdanu informaciju. Cena suncokreta će biti između 39-43 dinara informacija pouzdana 99,9%
 
Nazad
Vrh