Cena suncokreta 2016

Nikakva kamata mi nikad nije racunata na avans.
 
Mađarska - sedmo mesto u svetu po proizvodnji suncokreta (1,597,250t) , cena 325,77 EUR/t bez PDV, PDV 18%.
Srbija - nije navedena kao bitan proizvođač (509,250t), cena 260 EUR/t bez PDV, PDV 8%.
VictoriaOil - 2012. preradila 217,093t suncokreta i 84,750t soje u ulje .
Dijamant - ?
Banat AD - ?
Zanimljivo...
 
Poslednja izmena:
Dobicemo na kraju 30-32 dinara. Kada smo precutali za psenicu 15 dinara, sto ne bi i za suncokret 30
 
E zutaci moji pa ovo cudo sto se zove Kostic itd. ekipa, su vasi miljenici stvorili, i nemozete da se pomirite sa tim da vas i dalje jasu vasi samo iza druge licnosti! Al sad ce da vas jasu do bola, posto ste ih izneverili na izborima pa su morali da plate clanarinu i u drugom taboru :haha:
Samo da navedem primer iz lokalne samouprave u Alibunaru, komplet garnitura Zutih se preobukla u plavo bele boje, od glavnog do naj sitnijeg gada-gnjide!
 
Sve ste rekli. Za MK se kroje zakoni. A najveci skandal je zakon o prinudnom otkupu akcija (koga zanima neka gugla). Mislim da u ovoj temi kolega koji je prodao po 39din na zeleno je uradio pravu stvar. Steta sto je samo 5t.
 
Ne znam. Ne radim suncokret. Ako je covek proizvodjac i napisao je, sto bi lagao. Nama ostalima ni u dzep ni iz dzepa.
 
Pa znas da se pise svasta od stvarnosti preko zelja do provokacija. Ta informacija je tacna koliko i ona da MK otkupljuje kukuruz na zeleno po 15 dinara. To je jedan clan napisao.
 
Kostica ne sme da dira ni jedna vlast, pogotovu proevropska, jer se on malo "vislje" osigurao
pa bolje onda da uzmu clanarinu neg da se bodu s rogatim
...malo samo da se prisetimo da je gdin uzeo kredit iz evropskih investicionih fondova isto kao onaj gdin iz zapadne susedne nam drzave, tako da sto je gdin sa brkovima hteo da uradi pocetkom 20. veka sad posle 80-tak godina to isto rade samo na "napredano demokratski" nacin........
 
Za cenu od 39 neznam,al je sinu nudjeno 37 prekluce,uslov da se potpise ugovor o kolicini,oni se obavezuju da ce ti to isplatiti,a ti da ces predati tu kolicinu,al pare tek kad predas.Malo cudno al tako je.
 
Meni nije jasno kako ne kapirate da te firme niko ne sme da pipne ,jer zvanicni vlasnici nisu uopste pravi vlasnici.Pravi vlasnici su neko drugi koji tu radi da unisti polako i pokupuje sve za dzabe.Dok to ne ukapiramo i ne dignemo neki *ustanak* nece biti nista.
 
Sve ste rekli. Za MK se kroje zakoni. A najveci skandal je zakon o prinudnom otkupu akcija (koga zanima neka gugla). Mislim da u ovoj temi kolega koji je prodao po 39din na zeleno je uradio pravu stvar. Steta sto je samo 5t.

jbg, to je kao tamni vilajet ako udjes kajaces se, ako ne udjes kajaces se.ako bude veca cena kajacu se sto sam prodao i tih 5 tona ako bude manja cena kajacu se sto nisam vise prodao.tako sam odlucio.videcemo.
 
Nazad
Vrh