Cena soje rod 2024 g.

Ја сам на Ченеју гледао, ГМО соју код једног великог домаћина. Знам да ми је рекао као неће институт да му је призна као сорту. А семе ми је нудио човек из Каћа давне 2010. каже посеје, и, не мислиш опрскаш, је тоталом и њива чиста као писта.
 
Jedno pitanje koliko ste puta tada isli totalom 1 u dozi od 5 6 lit po ha odjednom ili je isla split aplikacija po 3 lit po ha?
Nije da samo nasi sa Balkana ne cijene cijenom non gmo soju, isto se ne cjeni na zapadu, gledam 2 Njemacka seljaka, kazu kad jee to pocelo sa Donau sojom taj projekt kao sad ce Eu da poveca neznam ni ja koliko ha pod sojom kad ono mauna.... Ljudi tamo jedva 2i pol do 3 tone po ha guraju uglavnom ide na susenje a cijena ni da mrdne. I na kraju je to manje vise zamrlo. Kupci u trgovinama samo prde kako bi non gmo kako, bi, zdravo a kadd treba to sve e 20 30 % vise platiti onda zaobilaze te proizvode.
 
Svima su usta ,,zdrave" hrane ali retko da neko može i želi da plati. Tako je svuda.
Nije mi jasno pitanje oko totala jer sam u mom komentaru napisao broj prskanja i količinu preparata.
 
Samo pretpostavljam , a kod nas je odavno.
Dozvolice uvoz gmo soje.
Ako to ne urade , onda ce jeftina gmo soja i kukuruz iz Brazila i od kojekude doci upakovana u polutkama .
 
Rekli su mi da nije realno da soja pređe 70, jer se onda isplati uvoz. To je bilo posle sajma.
 
Nazad
Vrh