Cena soje rod 2015.

Kao i za zito letos 16 ljudi placali cuvanje sad 15,kao i kukuruz 15-16 din cena zakupa ulaganja ma luda kuca...Ne znam ali nekako su mi cistiji novci od soje i manje mi treba ulaganja bar ja jbg.
 
Ja bas mislim da treba sejati ono sto drugi nece.:osmeh: Kad je velika ponuda bilo cega,moze ima se ucenjivati.Mi kao proizvodjaci ne mozemo ucenjivati i uticati previse na cenu,ali kad je nesto u deficitu,imamo vece sanse za zaradu.
 
Ja obracunao moju na 41din tesim se jedino sto mi nije odbio lager a i trebala mi lova pa puta 1600KG po jutru nije neka sreca teramo dalje vallda ne za iste pare dogodine
 
Imamo mi oko 6 vagona, poslednja cena što sam čuo je 40+pdv.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
U dilemi sam šta da radim a sad će i izbori tako da nisam pametan da li vredi još sačekati ili prodati...:sta:
 
Cena soje treba da ide gore i to nekih 4-5 rsd, U svetu tj na Najacoj berzi je u protekla 3 dana skocila za 11% sa 9usd na preko 10usd sto bi se prevelo sa 40,5 treba da bude 45+ pdv.
Sada pitanje je koliko su jaki dogovori kartela i monopola koji deru paore u Srbiji,
Pogledajte sutra na agroservisu sutra da ce cena GMO u US da bude jaca od 40,5, realno je da nasa ne GMO bude +30%
Sta reci trula drzava stiti monopoliste i ukida subvencije, dok svi stite svog seljaka, da bar udju strane firme kao otkupljivaci

U svakom slucaju sa prodajom bih sacekao jos par dana
 
Jel niko nema da da nudi soju za prodaju ili niko neće da kupuje ili možda nikom ne trbaju ::novac::Ja danas prodao sa lagera po 42rsd.Neznam da li je bilo bolje da su mi novci trebali u žetvi
 
Jel to cena sa pdv?

- - - - - - - - - -

Danas obračunao soju sa lagera 42,50din sa pdv
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh