Cena soje rod 2015.

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
6.986
Kao i za zito letos 16 ljudi placali cuvanje sad 15,kao i kukuruz 15-16 din cena zakupa ulaganja ma luda kuca...Ne znam ali nekako su mi cistiji novci od soje i manje mi treba ulaganja bar ja jbg.

SAMA

Moderator
Učlanjen(a)
13 Feb 2011
Poruka
8.386
Ja bas mislim da treba sejati ono sto drugi nece.:osmeh: Kad je velika ponuda bilo cega,moze ima se ucenjivati.Mi kao proizvodjaci ne mozemo ucenjivati i uticati previse na cenu,ali kad je nesto u deficitu,imamo vece sanse za zaradu.

Rajko75

Član
Učlanjen(a)
9 Jan 2011
Poruka
393
Ja obracunao moju na 41din tesim se jedino sto mi nije odbio lager a i trebala mi lova pa puta 1600KG po jutru nije neka sreca teramo dalje vallda ne za iste pare dogodine

R

rad78

Guest
U dilemi sam šta da radim a sad će i izbori tako da nisam pametan da li vredi još sačekati ili prodati...:sta:

PetarM

Novajlija
Učlanjen(a)
7 Okt 2014
Poruka
24
Cena soje treba da ide gore i to nekih 4-5 rsd, U svetu tj na Najacoj berzi je u protekla 3 dana skocila za 11% sa 9usd na preko 10usd sto bi se prevelo sa 40,5 treba da bude 45+ pdv.
Sada pitanje je koliko su jaki dogovori kartela i monopola koji deru paore u Srbiji,
Pogledajte sutra na agroservisu sutra da ce cena GMO u US da bude jaca od 40,5, realno je da nasa ne GMO bude +30%
Sta reci trula drzava stiti monopoliste i ukida subvencije, dok svi stite svog seljaka, da bar udju strane firme kao otkupljivaci

U svakom slucaju sa prodajom bih sacekao jos par dana

Steco

Član
Učlanjen(a)
19 Jan 2012
Poruka
863
Jel niko nema da da nudi soju za prodaju ili niko neće da kupuje ili možda nikom ne trbaju ::novac::Ja danas prodao sa lagera po 42rsd.Neznam da li je bilo bolje da su mi novci trebali u žetvi

R

rad78

Guest
Jel to cena sa pdv?

- - - - - - - - - -

Danas obračunao soju sa lagera 42,50din sa pdv

Poslednja izmena:
Vrh