Cena Soje rod 2014.g.

Trazice oni soju cele godine jer je to berzanska roba u celom svetu preko cele godine.Ali sto da ne uplase ljude pa da kupe na pocetku sezone jeftino.
 
Prosle godine je Viktorija dala jako dobre uslove skladistarima, pokupilisu svu soju skoro, i znali sa cime raspolazu, lako im je onda drzati nisku cenu.zato sam i planirao da ove godine nista ne predam, kamo srece da je svi cuvamo kod kuce, onda bi i cena bila realna, ovako, zavrnu nas kako hoce. Ipak cu je cuvati kuci, pa sta bude, ne dam je vise lihvarima!
 
Po mojim saznanjima nedavno je uvezena velika količina soje iz Hrvatske dok naša stoji čisto da joj obore cenu. Gotovo je sa sojom manite je se.
 
Inace juce sam prodao 10 tona po 42 din sa PDV-om, kaze mi covek da ne zna sta ce sa njom, zovu ga ovi sto imaju skladisteno kod kuce da prodaju a niko je nece...
Inace kod nas je lager bio za dz ako prodajes skladistaru, a cena berzanska + pola PDV-a, tako sam i dobio oviuh 42 dinara
svu trenutno otkupljenu soju izvoze za Italiju a nama pričaju priče da neznaju šta ce sa njom :ppozdrav:
 
Ma pecaju ljude sa malim padom cene,kao i sa kokuruzom spustili ga na 14 i navodno nikom netreba,a za nedelju dana placaju 16.5.i mnoge su upecali sve bili srecni sto su dobili 15 a na tabli pisalo 14 kao ucinili im pa platili dinar vise.Aj i ovo da dodam po prodeksima u zadnji 6 godina prosecma cena soje je varirala izmedju 3 i 3.5 kg kokuruza cak je 2009 presla 4kg kokuruza.tako da je ova cena samo pokosaj da se navuce sto vise ljudi da je naplate.
 
Poslednja izmena:
Definitivno sva soja se izvozi za Italiju.Iz Bezdana juce otisla 4 slepera.Ne dajte da vam pricaju izmisljene price,soje treba i trebace !
 
Ne znam da li je ovo rekla - kazala, ali sam cuo da nam se ove godine sprema karambol sa sojom. Navodno je Viktorija donela odluku da soju otkupljuje kampanjski, kao suncokret, drugim recima, sto otkupe u vrsidbi po ceni koju tada odlue, to ce biti, kasnije otkupa nema, navodno da nece uopste trgovati na berzi. Ko sacuva soju, nek misli sta ce sa njom. Imam nasejano 100 jutara ove godine i planirao sam da sve lagerujem kod kuce, sad ajde, budi pametan ! Inace juce sam prodao 10 tona po 42 din sa PDV-om, kaze mi covek da ne zna sta ce sa njom, zovu ga ovi sto imaju skladisteno kod kuce da prodaju a niko je nece...
Inace kod nas je lager bio za dz ako prodajes skladistaru, a cena berzanska + pola PDV-a, tako sam i dobio oviuh 42 dinara
Ako mislis da je prodajes viktoriji i zaradis nesto normalno na soji-bolje je nemoj sejati.Ako mislis da je skladistis u svom skladistu i posle prodajes, ali opet NE lokalnim derikozama(otkupljivačima), onda ces imati i neku razliku u ceni u odnosu na viktoriju.Soja je roba koja je aktuelna cele godine i lako moze naci kupca u svako doba.Juce zadnji kamion utovario od kuce i prodao po 40+pdv.
@Branko,prerada?
Dok se kod nas slobodno uvozi sojina pogača-sačma od gmo soje po ceni koja jeste,ne verujem bas da je prerada spas...Inače najveci uvoznik sojinog griza i pogace iz Argentine i Brazila je viktorija group...
 
Soja se ne izvozi samo u Italiju otišle su veće količine i za Tursku,Rumuniju, Bugarsku a to da je uvežena veća količina iz Hrvatske mislim da je dezinformacija jer soja je kod njih skuplja,a i oni takođe soju zbog bolje cene soju izvoze ka zapadu...
 
Sreo sam večeras dva drugara, paniče oko cene soje. Kažu čuli su da će cena soje biti u stalnoim padu, do nekih 35 din. Navodno neki ljudi koji imaju mogućnost da saznaju tržišna kretanja pre drugih, su ovih dana prodali kompletne lagerovane količine. Pitali su mene šta ću da radim, rekoh im da ću još da čekam sa prodajom lagera...
 
Cekacu I ja, nesto prodao zbog zatvaranja kredita, ostatak ceka, ako puknem, pukao sam, prezivecu, ali je definitivno velika igranka. Logicno, ako kilo Brazilske soje kosta 39 finara, I dok je dovezu do Evrope bar jos 2 dinara, ona ispadne skuplja od nase NO GM soje, tako da, sigurno da neko skida kajmak. Tacno je da je ima nasejano vise nego ikad, ali sacekajmo da vidimo sta ce biti sa njom do septembra!
Definitivno, kao I Mindjusar, prizeljkujem jos jednu 2012 godinu da im se krvi napijem kao tada, kad su molili da im prodam "bar dve tone, ako imas" dzukele jedne neopisane
 
Nazad
Vrh