Cena Soje rod 2014.g.

Zar taj Robert nije fin i kulturan? :haha:

A CiciMoricu nije prvi da su ga pogrkali tom Robertom :osmeh: bas sam ovih dana citao ovde negde, na forumu, pa se ispostavila da je slicna situacija kao i sad...

Mora da su neka braca ili neki rod samo zbog nekih tajanstvenih stvari ...nepricaju medjusobno....:haha::haha:

p.s. Sorry za top offic....pojma nema koja je cena soje u mom okruzenju! :ppozdrav:
 
presentation106.jpg

Steta sto godina ne pase :osmeh:
 
Rod 2012. išao po ceni 60 dinara u junu, u žetvi malo preko 70 dinara. Kod nas su prosečni prinosi soje bili 500-700 kg/kj 2012. godine. Prošle godine preko 2 t/kj je bilo a cena bliže 40 din/kg. Bruto 2012. po jutru je bio od 35-50 000 dinara a prošle preko 75 000 dinara. I onda ne vidim računicu u sušnoj godini nikako, valjda sam slep ili blesav...
 
Poslednja izmena:
Rod 2012. išao po ceni 60 dinara u junu, u žetvi malo preko 70 dinara. Kod nas su prosečni prinosi soje bili 500-700 kg/kj 2012. godine. Prošle godine preko 2 t/kj je bilo a cena bliže 40 din/kg. Bruto 2102. po jutru je bio od 35-50 000 dinara a prošle preko 75 000 dinara. I onda ne vidim računicu u sušnoj godini nikako, valjda sam slep ili blesav...
Mi smo te susne godine na soji uzeli lepih para. Uslvi mi nisu dozvolili da posejem na vecoj povrsini i imao sam samo 2,5ha posejano umesto planiranih 4ha:sjasi:.
 
cene.jpg
[/IMG]


Ponuda sa berze GEA za Srbiju

gea.jpg
[/IMG]

Obratite paznju na pretposlednji red sa GEA Berze, T-Traznja, P-Ponuda, Ponuda 1000 Tona.....Sta reci, majko moja
Ukupna traznja 200 Tona, Ukupna ponuda 1800 Tona ! Ima li neko da je clan, ko prodaje sve to ?
 
Ajde Bojo nekad je dosta jedna losa rec da se obistini :haha: . Uvek je bilo nekako kako bude bice . Svake god je jedna kultura za sisanje .
 



Ponuda sa berze GEA za Srbiju



Obratite paznju na pretposlednji red sa GEA Berze, T-Traznja, P-Ponuda, Ponuda 1000 Tona.....Sta reci, majko moja
Ukupna traznja 200 Tona, Ukupna ponuda 1800 Tona ! Ima li neko da je clan, ko prodaje sve to ?
to jedna viktorija samelje za dan :ppozdrav:
 
Rod 2012. išao po ceni 60 dinara u junu, u žetvi malo preko 70 dinara. Kod nas su prosečni prinosi soje bili 500-700 kg/kj 2012. godine. Prošle godine preko 2 t/kj je bilo a cena bliže 40 din/kg. Bruto 2012. po jutru je bio od 35-50 000 dinara a prošle preko 75 000 dinara. I onda ne vidim računicu u sušnoj godini nikako, valjda sam slep ili blesav...
Ko ti je kriv sto nisi napisao da si 2012te napisao da imas prosek preko tone po jutru. :osmeh:
 
Pazite ove paradskse ovo je izvuceno iz intervjua direktora berze Galetina,,,,,,(Država siguran sam ne bi ulazila u neke sumnjive aranžmane da Produktna berza ne radi dobro. To što nam se iz godine u godinu poveravaju takvi poslovi, dokaz je našeg kvalitetnog rada. Država propisuje kriterijume koje Produktna berza uspešno sprovodi na najtransparentniji mogući način, gde nema mesta sumnji i bilo kakvom fingiranju poslova. Potrebno je izvršiti jednu dobru pripremu, izlobirati tržište .Mi u ovom trenutku nemamo zakonski i institucionalni okvir da obezbedimo sigurnost berzanskih učesnika, s obzirom da ne postoji zakon o robnim berzama, koji bi nama omogućio postojanje jednog sigurnosnog fonda kroz takozvani marginski račun ili račun premija. Taj račun bi finansijski omogućio sigurnost svim učesnicima tržišta i obezbedio ih od svih eventualnih rizika.,,)Kljucne reci,fingiranje ,lobiranje,nemas zastite od rizika,a najludje je drzava ulazi u aranzmane,propisuju kriterijume,a nemamo zakonski ili institucijalni okvir.I oni sebe nazivaju BERZOM,samo lice na CIKASKU BERZU,Al za vreme AL KAPONEA.To se najdirektnije vidi sa cenom soje i kokuruza.
 
Nazad
Vrh