Cena Soje rod 2014.g.

Po tome ispade da sam ja još dobro prošao kad sam u decembru prodao soju za 46.6rsd.
 
Evo nove cene:
03.06.CENE%20ZITARICA.jpg


Sreca pa sam prodao po kud i kamo vecoj ceni... Ne zna se kakva ce cena biti u otkupu. Ali, uveren sam da ce od ove sezone pa nadalje cena ostati u rangu SAD GMO soje. Videli su da nam to odgovara, zasto bi dali vise? :)
 
Ja sam jutros fakturisao svu svoju soju, zbog ocekivanog rasta cene kukuruza sam resio da ga jos ne prodajem, a zato soju da prodam, racunali su mi 40,3 + pdv 10%=44,33 din, ali da se zna, umanjeno za troskove lagera, posto negde ima i lagera za DZ.
 
Ima lagera za DZ ali taj lager obicno obracunaju po nizoj ceni bez nekog pravila, otprilike kao na berzi bez PDV-a. Tako da, nema nista za DZ, neces se ovajditi o nase vajne skladistare. Eno ja sam imao lager za DZ do godinu dana, i kada je cena soje bila 42. dinara plus PDV na berzi meni su dali cenu 43. :)
 
U sustini, svaka roba koja se skladisti u nas, soja, kukuruz, psenica, trebala bi da da ima besplatno skladistenje. Zasto? Zato sto ti odes i predas svoju robu. Imas dobru robu, cistu, recimo ako je psenica, dobar hektolitar. Oni trguju sa tom robom i ne pitaju te, bar je tako u nas ovde kod skladistara. Ti mozes doci i traziti svoju robu nazad, ali ces dobiti neki prljavi krs, doduse, mislim da nece naplatiti utovar. Ali, znam da je bilo da uopste nema robe. :) Jedino sto je super ovde kod nas, mozes da predas veoma vlaznu robu a da ti ne naplate susenje. Prosle godine me cale zezne i natera da ovrsemo soju rano, bojao se kisa jos. I ja odem na otkupno mesto, ono 21% vlage. Predam i oni mi umanje % do JUS-a bez problema, bez naplate susenja. To mi je bio spas, da ne kazem bas da je sve lose u skladistara. Ali to je mozda slucaj samo sa sojom. Kukuruz nisu hteli da prime uopste preko 16% cini mi se, verovatno jer ga je bilo mnogo. Otprilike tu je situacija cega im treba, ne libe se da uzmu pa makar plivalo u vodi :)
 
Ne znam da li je ovo rekla - kazala, ali sam cuo da nam se ove godine sprema karambol sa sojom. Navodno je Viktorija donela odluku da soju otkupljuje kampanjski, kao suncokret, drugim recima, sto otkupe u vrsidbi po ceni koju tada odlue, to ce biti, kasnije otkupa nema, navodno da nece uopste trgovati na berzi. Ko sacuva soju, nek misli sta ce sa njom. Imam nasejano 100 jutara ove godine i planirao sam da sve lagerujem kod kuce, sad ajde, budi pametan ! Inace juce sam prodao 10 tona po 42 din sa PDV-om, kaze mi covek da ne zna sta ce sa njom, zovu ga ovi sto imaju skladisteno kod kuce da prodaju a niko je nece...
Inace kod nas je lager bio za dz ako prodajes skladistaru, a cena berzanska + pola PDV-a, tako sam i dobio oviuh 42 dinara
 
Nazad
Vrh