Cena Soje rod 2014.g.

Ako je Viktorija uradila to sada, zamislite sta nas tek ceka sa novim rodom soje, kod nas je posejano soje vise nego ikada.
 
Poslednja izmena:
Bez obzira koliko je ha posejano oni i dalje imaju izvoz po jako dobrim cenama. Nikad dovoljno No GMO soje na trzistu!!! To je prosto ko dobar dan. Nas problem je unutrasnji, dogovor izmedju jakih otkupljivaca, izvoznika i ministarstva poljoprivrede odnosno vlade!!! Tako da nemojte se zavaravati time sto je posejano dosta vise soje!!!
 
Nikad mi ne moze biti jasno kako drugi gledaju stvari iz neke lose tacke gledista (mali prinosi). Zeljni malih prinosa uz nadu da ce proizvodi biti skuplji!!! Zar nas tada ne mogu opet nasamariti sa cenama i moze biti samo jos gore???
 
Hvale se
pojedinci sa prinosima 2800-3000 kg po kj,a cena od 40-43 din je niska,na takav rod,koliko treba bruto po kj da se ostvari prihoda,150000?:haha:
 
Ja sam samo rekao da njihova cena prilikom izvoza No GMO soje je veca za 30 do 40% od cene koje mi dobijemo! A ti donesi kakav god zelis zakljucak!
Je si se pitao mozda zasto ovih godina unazad je nasa soja bila skuplja za 30% od Americke GMO? a zasto je sad skuplja samo nekih 5%!!! Gde li ide ta razlika???
 
To mi znaci da vise niko nije normalan!!! Prvo zabranjuju gajenje GMO soje a drugo dozvoljava se hranjenje zivotinja Gmo sojom! Pa valjda opet ti Evropljani jedu tu hranu! Manipulacija ljudima i bilo koji nacin zarade ljudi sa vlasti i otkupljivaca a gazenje po postenom proizvodjacu!
 
Hrane oni stoku sa gmo pa izvoze nama. Neće to oni jesti nego mi.
Neka rodi koliko hoće ali bitno je da se proizvođač uklapa. Zato nam je tako kako jeste jer se zanosimo maksimalnim prinosima pa ne računamo koliko smo uložili.
 
Kakvacrna evropa,pa to nema veze sa evropom,evropa se ponasa kao gospodarica,a svi dobro znamo kome je sluskinja.Peet ti kao zaljublenik u evropu i zapad trebao bi da nam ovo pojasnis.?Kakota evropa neda da se gaji gmo a uvozi je i dozvoljava upotrebu.Objasni druze
 
Nije rec o eu vec o citavoj evropi....Mi pricamo o vecini a to je EU.A ovinasi sto su na vlasti su tu zasto sto su ih ti isti o kojima pricamo tu stavili i rade ono sto im se kaze.Ti peet razmisljas socijalisticki a zagovaras kapitalizam.Nisi mi ni malo jasan.Ti si zaboravio da se na zapadu gleda samo profit i nista vise.
 
Ovde kod mene kada skinu troskove lagera,izadje cena 40,5.rsd, i ne planiraju uopste vise da daju. jos ce cena dole kaze meni sef zadruge i nudi mi da je nosim kuci i nece skinuti 0.5 posto za izlaz.ako mi se ne svidja.Ne znam sta smeraju , mozda je neka igra , ali ja sam naseo, i prodao po toj ceni koju sam napisao::jako_besan::
 
Nazad
Vrh