Cena Soje rod 2014.g.

Sta reci!!! Ovi ce nas zive sahraniti!!! GMO soja skuplja od nase!!!

02.04.%20CENE%20ZITARICA.jpg
 
Od juče zvanična cena sojine sačme fco Bečej ili Šid niža za 1 din i iznosi 51+pdv.Šta vam to govori za cenu soje?:udri:
 
Sa još jedne strane sam dobio informaciju da je EU dala Rumunima i Bugarima subvencije za soju od 330 e/ha i minimalnu ugvorenu količinu od 1200 kg/ha. Cena soje se proektuje na 30 dinara, a da je tako tome u prilog idu i avansi koji se daju u našoj okolini od 28, 29 din.
 
Na žalost i ja imam istu informaciju da je u EU (konkretno Mađarska i Rumunija) hiperprodukcija ne- GMO soje i da imaju subvencije do 400 e po ha.
Pre neki dan sam prošao jedan deo Rumunije i za moje čudo 50% (moja skromna procena) površina je pod pšenicom :sta: gde misle uglaviti tu soju nemam pojima..
 
300e po ha. Rumunija, Bugarska i Madjarska subvencija od EU za ne gmo soju. Jos nisam posejao, a razmisljam da okrenem na neku drugu kulturu.
 
Mogao bi da utopim i ja moju po 45 al ne trebaju mi jos novci pa neka priceka jos malo u skladistu, al mislim da dzabe stoji tamo jel se cena zakovala za vjeki vjekova!
 
Cena stoji, a moja soja ceka na lageru, izgleda nista nece biti od bolje cene, cekam jos mesec, ili mesec I po dana I prodajem.
 
To ce biti sigurno. Cena na jesen sigurno ide dole, samo je pitanje koliko. Ustvari pitanje je koliko oni mogu da budu bezobrazni i koliko su svesni da su sa druge strane ovce za sisanje. Da sam ja na njihovom mjestu :osmeh:
 
Nazad
Vrh